Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

22. Národní divadlo

Jednou z najvýznamnejších stavieb v Českej republike je národná kultúrna pamiatka Národní divadlo. Otvorili ho už v roku 1881, no bohužiaľ sa v ňom odohralo iba tucet predstavení, pretože ho po 2 mesiacoch zachvátil zničujúci požiar (pri dokončovacích prácach).

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Znovu otvorené bolo až za 2 ďalšie roky.

Národní divadlo, Praha

Národní divadlo, Praha

23. Pražské Židovské mesto Josefov

Nikde v Európe nenájdete tak zachovalý celok židovských pamiatok ako práve v Prahe. Nájdete tu Pražské Židovské mesto Josefov a v ňom židovskú radnicu, Starý židovský cintorín a šesť synagóg: Klausová, Maiselova, Pinkasova, Staronová, Španielska a Vysoká synagóga.

Ak sa chcete dozvedieť niečo viac o Židovskom ghette navštívte Židovské múzeum v Prahe!

Staronová synagoga, Pražské Židovské mesto Josefov, Praha

Staronová synagoga, Pražské Židovské mesto Josefov, Praha

24. Jeruzalémská synagoga

Neďaleko hlavního nádraží (hlavnej vlakovej stanice) sa nachádza ďalší židovský skvost zo začiatku 20. storočia. Jeruzalémská synagoga je vskutku rozprávková, ak ju uvidíte na vlastné oči po prvý krát, nebudete veriť, že tam, medzi obyčajnými domami, naozaj stojí… Koľko krát som šiel zo stanice do mesta, vždy len okolo tejto synagógy!

Jeruzalémská synagoga je najväčšia a najmladšia v Prahe a za vstupné 100,-Kč sa ju oplatí navštíviť. Vo vnútri uvidíte bohatú maliarsku výzdobu v štýle viedenskej secesie.

Jeruzálemská synagoga, Praha, Česká republika

Jeruzálemská synagoga, Praha, Česká republika

25. Kostol sv. Mikuláša na Malej strane

Ešte sa vráťme späť na Malú Stranu. Na Malostranskom námestí sa nachádza dosť významný kostol, často považovaný za umelecky najvýznamnejšiu barokovú stavbu v Prahe – Kostol sv. Mikuláša.

Základné vstupné je 100,- Kč a môžte sa tu tešiť na zážitok z najvyššieho interiéru v Prahe, vďaka kupole kostola, ktorého vnútorná výška dosahuje skoro 50 metrov. Nádherný výhľad na malostranské domčeky, či staré mesto, si môžte užiť po zdolaní 215 schodov na priľahlej Svätomikulášskej mestskej zvonice. Aj tu je vstupné 100,-Kč.

Kostol sv. Mikuláša na Malej strane, Praha

Kostol sv. Mikuláša na Malej strane, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.