Site icon Tip Na Trip

Záporné ióny – zdroj energie a zdravia, ktorý nájdete hlavne pri vodopádoch

Vodopád Skok, Vysoké Tatry, Záporné ióny

Vodopád Skok, Vysoké Tatry, Záporné ióny

Volajú sa síce záporné ióny, ale majú veľmi kladné (pozitívne) účinky na náš organizmus, na naše zdravie a psychiku! Tak napríklad dodávajú energiu, liečia alergie, zápaly priedušiek, bronchitídy, astmu, vysoký krvný tlak, bolesti hlavy, nespavosť, depresie, čistia hlavu a tak ďalej a tak ďalej.

Počas môjho 8 ročného pobytu v pražskom klimatizovanom openspejse som mal (okrem iných problémov) večne vysoký krvný tlak a bolesti hlavy ku koncu pracovnej doby až to ústilo k zvracaniu… (pár krát som ledva stihol vybehnúť z metra na ulicu…). O rôznych psychostavoch z openspejsu radšej ani nepíšem (vygooglujte si sami: [strach z openspace] – o ktorom som nemal ani páru predtým než som doň zasadol).

Hájske vodopády, Záporné ióny

Našťastie sa mi nakoniec (trvalo to 8 rokov) podarilo splatiť půjčku, leasing, a predať zahypotékovaný byt a presunuli sme sa s5 kam patríme, na východ. 🙂 Hneď som si naordinoval rok strávený vonku.

Prvý pol rok som kašľal (príznaky chronickej bronchitídy) než si telo zvyklo na vzduch… Ale čuduj sa svete, bolesti hlavy a zvracanie zmizli hneď v prvý deň. Krvný tlak sa vrátil do pôvodných normálnych hodnôt, na openspejs sa mohlo zabudnúť!!! A nakoniec aj kašeľ skončil…

Obrovský vodopád, Vysoké Tatry, Záporné ióny

Záporné ióny

A teraz sa vráťme k úvodu: môžu za to záporné ióny, teda lepšie povedané ich nedostatok. Kto vie, kde je ich najmenej? No predsa v klimatizovaných budovách – kanceláriách, panelákoch, mestách… A kde ich je najviac? No predsa pri vodopádoch, v lese po búrke, skrátka vonku v prírode!!!

Od tej chvíle som v prírode viac než kedykoľvek predtým a k vodopádom si nachádzam cestu oveľa častejšie! Preto ak máte v okolí nejaký vodopád, nenechávajte ho tam len tak padať! Ak nemáte, posielam aspoň toto krátke videjko z jedného z našich najmohutnejších vodopádov! 🙂


Kebyže náhodou neviete ako sa k nemu dá dostať, čítajte bod #4 tu: 150 tipov na najkrajšie miesta Východného Slovenska!

Pre info pridávam množstvo záporných iónov v rôznych prostrediach:

– kancelária, či byt: 50 – 100 iónov/cm3
– mesto: 100 – 500 iónov/cm3
– les alebo pri mori: 1 000 – 5 000 iónov/cm3
– vodopády: 10 000 – 50 000 iónov/cm3
– po búrke: 20 000 – 75 000 iónov/cm3

Ja už som síce späť v klimatizovanej budove, občasné bolesti hlavy sa aj s vracaním po roku opäť vrátili (už mám v práci balenie 50ks Ibuprofen 500), ale už bez openspejsu a kašľu a zatiaľ sa drží aj krvný tlak. 🙂

Na vodopády teda nedám dopustiť! A keďže sa zo mňa stal taký odborník na záporné ióny :), tak som sa o tom rozhodol podeliť aj s vami. Ak ste tiež už odborníci, hoďte mi dole do komentárov vaše skúsenosti, veľmi ma to totiž zaujíma!

Misové vodopády, Suchá Belá, Slovenský Raj, Záporné ióny

Medený vodopád, Zelené pleso, Vysoké Tatry, Záporné ióny

Exit mobile version