Kam na výlet – Východné Slovensko! 183 tipov na najkrajšie miesta Východného Slovenska!

Šikľavá skala, Východné Slovensko

Kam na výlet – Východné Slovensko! 183 tipov na najkrajšie miesta Východného Slovenska! Niet krajšej časti Slovenska ako jeho východnej. 🙂 Nie náhodou je práve tá časť domovom piatich národných parkov, najvyššieho vrcholu Slovenska, najnižšieho bodu Slovenska, najväčšieho hradu Slovenska… Nájdete tu aj najkrajšie mestá Slovenska, svetoznáme vína, prvý park tmavej oblohy, či päť zo siedmych slovenských zápisov vo svetovom dedičstve UNESCOpralesy, drevené kostolíky, jaskyne, močiare a aj more či nádherné mestečká.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Za peknými miestami netreba chodiť do zahraničia! Sú aj u nás! A je ich toľko, že aj rok je čo robiť (ale aj dva, či tri). A tu je výber len tých najlepších miest, ktoré som vybral a ktoré určite musíte navštíviť na východnom Slovensku!

Kam na výlet Východné Slovensko

1. Vysoké Tatry

Nedá sa tento článok začať iným miestom než tým najlepším čo Slovensko môže ponúknuť. Najmenšie veľhory na svete, Vysoké Tatry, kde nájdete aj najvyšší vrchol Slovenska, má každý z nás na dosah.

Tvorba webstránok

A aj napriek tomu, že Tatry stále prichádzajú o ďalšie a ďalšie stromy, že tu len polievka stojí už od 2.50,-EUR a že už nie sú takým pokojným miestom ako si ich pamätám spred 20 rokov, aj tak sú stále najkrajším a najnavštevovanejším miestom na Slovensku! A ak náhodou nemôžete prejsť všetky dostupné miesta v Tatrách tak určite musíte aspoň tie nasledujúce! Ak ešte nemáte dobré mapy, môžem doporučiť mapy.cz, ktoré sa dajú nainštalovať aj do mobilu s GPS a už sa potom nikdy nestratíte. 🙂

O Tatrách tu máme niekoľko samostatných článkov: Vysoké Tatry v zime – 30+ tipov kam v zime na túru, Turistika Vysoké Tatry – 21 tipov kam na túru vo Vysokých Tatrách, Belianske Tatry – 22 tipov kam na výlet v Belianskych Tatrách – turistika ľahká aj ťažká

Vysoké Tatry, Kam na výlet, Východné Slovensko
Vysoké Tatry, Kam na výlet, Východné Slovensko

2. Štrbské Pleso (1346m)

Ak by sa náhodou našiel niekto kto predsalen v Tatrách ešte nikdy nebol (na vojne v roku 2000 som takých ľudí spoznal), jeho prvé kroky by mali určite viesť na Štrbské Pleso. Panoráma ľadovcového plesa s hotelom Patria a s úžasnými vrcholmi v pozadí patrí medzi najznámejšie nie len u nás ale aj v zahraničí.

Tu sa dá v zime bežkovať, lyžovať a v lete už aj člnkovať a podnikať množstvo túr na tie najkrajšie miesta Vysokých Tatier. Nezabudnite si pozrieť aj jazierka lásky, ktoré sú neďaleko hlavného parkoviska. Je tam kľud, ticho a tiež pekne!

Samozrejme musíte na Štrbské pleso prísť zubačkou. Tá tu bola už koncom 19. storočia, súčasná tu funguje od poslednej rekonštrukcie v roku 1970. Stále spoľahlivé vozidlá nám vtedy vyrobila a dodala švajčiarska firma.

Štrbské pleso, Kam na výlet, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Štrbské pleso, Kam na výlet, Vysoké Tatry, Východné Slovensko

3. Popradské Pleso (1494m)

Samozrejme prvou túrou vo Vysokých Tatrách musí byť túra na Popradské Pleso. Či už zo Štrbského plesa po červenej značke alebo po modrej od zastávky tatranskej električky nazvanej Popradské Pleso. Túto je možné absolvovať aj s detským kočíkom alebo na bicykli, je tu úplne nová asfaltka.

Z Popradského Plesa môžte ďalej pokračovať na ďalšie miesta, ako je Ostrva, Rysy a iné (ale už bez kočíka a bez bicykla 🙂 ).

Popradské Pleso, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Popradské Pleso, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko

4. Vodopád Skok

Kto už nejaké prvé túry v Tatrách absolvoval, môže sa vydať na niečo náročnejšie… V Tatrách je veľa vodopádov, ale pre mňa takým najúchvatnejším je vodopád Skok. Uvidíte ho v diaľke už zo Štrbského plesa a ak máte dobrý zoom tak si ho pekne môžte priblížiť.

Ale najlepšie je si k nemu vyšľapať a potom sa naň vyštverať a ďalej pokračovať cez Bystrú lávku späť na Štrbské pleso. Trasa má necelých 15 kilometrov a dá sa zvládnuť za menej než 6 hodín. Ale kľudne to natiahnite aj na celý deň, tu nie je kam sa ponáhľať! Tu je popis tejto trasy: Túra: Vodopád Skok a Bystrá lávka (2300m), Vysoké Tatry – 15km, 6:30, ↗️947m

Kvôli nádhernému vodopádu, plesám a tiež trochu adrenalínu ju odporúčam absolvovať ešte pred Kriváňom. Mapa: https://en.mapy.cz/s/32v3d.

5. Hrebienok (1285m)

Kto sa nesánkoval z Hrebienka do Starého Smokovca nevie čo znamená užiť si poriadne Vysoké Tatry.

Na Hrebienok sa môžte vyviezť jedinou pozemnou lanovkou na Slovensku, alebo zdarma ľahkou hodinovou prechádzkou, odkiaľ môžte ďalej pokračovať k vodopádom studeného potoka, k Zbojníckej alebo Téryho chate alebo k Sliezskemu domu, prípadne na Skalnaté Pleso, alebo tí najzdatnejší až do Bratislavy!


Pozemná lanovka na Hrebienok, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko

6. Tatranský ľadový dóm

Na Hrebienku je už tradične každú zimu nádherný Tatranský ľadový dóm, ktorý si nesmiete nechať újsť spolu s ľadovými sochami! V novembri 2019 sa na ich výrobu použilo 225 ton ľadu v 1880 ľadových blokoch.

Tento rok je ľadový dóm v téme Katedrála Notre-Dame, tiež nazývaná aj Chrám Matky Božej v Paríži, takže sa už nemusíte trepať ani do ďalekého Paríža, stačí vyšľapať na náš Hrebienok. Pozor!!! V lete ho tu nenájdete! Ale len od decembra do apríla!

Tatranský ľadový dóm - 2018, Hrebienok, Kam na výlet, Východné Slovensko
Tatranský ľadový dóm – 2018, Hrebienok, Kam na výlet Východné Slovensko

7. Rainerova útulňa

Vo Vysokých Tatrách nie je veľa pamiatok, ale ak aj nejaká je, tak určite bude stáť za to! Taká Rainerova útulňa stála na svojom mieste už v roku 1865. Postavil ju Ján Juraj Rainer aby slúžila turistom a pacientom v liečebných domovoch v Starom Smokovci.

Zažila rôzne časy, vzostupy a pády až ju napokon v roku 1980 zatvorili. Potom 17 rokov spala až kým sa jej v roku 1997 neujal kežmarský stredoškolský učiteľ PhDr. Peter Petras. Každý kto sa kedy v Rainerovej útulni zastavil vie, že tá kamenná chatka má neskutočnú atmosféru. Za krátky čas sa tento pán stal v Tatrách legendou. Každý rok v zime tu táto žijúca legenda navyše postaví Betlehem zo snehu! Rainerova útulňa je ľahko dostupná, a mala by patriť k základným každoročným túram! Mapa: https://en.mapy.cz/s/dogopazape

Rainerova útulňa, Vysoké Tatry

Rainerova útulňa, Vysoké Tatry

8. Lomnický štít (2634m)

Kto by sa nechcel pozrieť na náš najvyšší vrchol z nášho druhého najvyššieho vrchu? Alebo kľudne aj niekam inam. Odtiaľ je totiž vidieť všade!

Na Lomnický štít je možné dostať sa lanovkou z Tatranskej Lomnice alebo s pomocou horského vodca aj pešo. Predtým než sa s horským vodcom vyštveráte na Gerlachovský štít, mali by ste najprv skúsiť Lomnický štít. Výstup tu nie je tak náročný a aspoň sa tak otestujete.

Vysutá lanovka Skalnaté pleso–Lomnický štít Vysoké Tatry Východné Slovensko
Vysutá lanovka Skalnaté pleso–Lomnický štít, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko / Petr Vilgus

9. Kriváň (2495m)

Kriváň je samozrejme najtypickejší slovenský vrchol, na ktorý sa pravidelne usporadúva nejaký hromadný výstup. Vraví sa, že každý Slovák by sa sem mal vyštverať aspoň raz v živote.

Je odtiaľ nádherný výhľad na Tatry, aj celé Slovensko alebo Poľsko a dá sa sem dostať nenáročnou túrou od Troch studničiek alebo zo Štrbského plesa. Ak však chcete vyskúšať nejakú vašu prvú väčšiu túru v Tatrách, Kriváň nedoporučujem! Nechajte si ho na neskôr a začnite radšej tam kde je po ceste viac vodopádov a plies. Napríklad už spomenutý vodopád Skok a Bystrá lávka nad ním.

Inak Ja už Slovák som! A ty? 🙂

Cesta na Kriváň, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Cesta na Kriváň, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko

10. Rysy (2503m)

Aká naštvaná bola turistická obec Slovenska keď sa tu v roku 2016 nainštalovali kovové stúpačky aby zjednodušili výstup na tento, medzi turistami veľmi obľúbený vrchol.

O to väčšiu šancu však teraz majú aj menej zdatní turisti, ktorí by sa inak na Rysy neodvážili alebo sa pri prvých reťaziach otočili. Sám som tu mal pekné bobky. Na záver od chaty pod Rysmi až hore na vrchol sa ide po štyroch!

Rysy, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Rysy, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko / Ján Sokoly

11. Zelené pleso (1551m)

Zelené pleso je považované za úplne najkrajšie a najromantickejšie miesto na Slovensku a je to zároveň jedno z najľahšie dostupných plies v Tatrách. V zime na bežkách, či v lete na bicykloch alebo peši. Mne síce táto cesta neprišla ako nejaká cyklotrasa, ale vraj sa to dá aj na bajku. 🙂

Chata pri Zelenom plese je známa aj ako Brnčalova chata a bola tak pomenovaná podľa horolezcu, ktorý zahynul neďaleko pri zostupe z Jastrabieho sedla.

Zelené pleso, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Zelené pleso, Vysoké Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko / J a1

12. Jahňací štít (2229m)

Trošku dlhšia túra, ktorá na Zelenom plese ešte len začína… Ale výsledok stojí za to. Z Jahňacieho štítu uvidíte celé Tatry vrátane Belianskych. Uvidíte Zelené pleso zhora a ďalšie menšie plesá po ceste.

A z diaľky aj veľké vodopády – Medený, či Dlhý: https://youtu.be/bAaLrPgmXA8. Počas túry na Jahňací štít som po prvý krát videl kamzíkov.

Jahňací štít, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Pohľad z Jahňacieho štítu na Belianské Tatry, Východné Slovensko

13. Zbojnícka chata (1960m)

Len počas túry na Zbojnícku chatu sa nám zatiaľ podarilo vidieť svište a hoci nás tu zastihla poriadna búrka a dole sme utekali ako o život bol to nezabudnuteľný a krásny zážitok. Určite sa sem musíte vybrať tiež!

Chata je otvorená celoročne a poskytuje aj ubytovanie (tak ako všetky tatranské chaty). Dostanete sa sem z Hrebienka po modrej značke. Na chatu chodí množstvo turistov, vrátane detí, len vzhľadom na množstvo kameňov po ceste tu odporúčam vysokú pevnú obuv, členok sa tu dá (hlavne cestou dole) vyvrtnuť raz-dva.

Po ceste uvidíte vodopády, vodopádiky ale aj plesá a hlavne až budete na chate, naberte ešte pár síl a vyškrabte sa hore na blízky kopec, je z neho pekný výhľad na Sesterské pleso, ktoré je hneď pod kopcom (od chaty ho ale nie je vidieť)! Mapa: https://en.mapy.cz/s/2Z4WE

Obľúbenou trasou je pokračovanie ďalej na Téryho chatu cez Priečne sedlo s návratom späť na Hrebienok. Viac info o Zbojníckej chate: zbojnickachata.sk

Zbojnícka chata, Vysoké Tatry, Východné Slovensko
Zbojnícka chata, Vysoké Tatry, Východné Slovensko / Jerzy Opioła

14. Téryho chata

K najkrajším a najobľúbenejším túram vo Vysokých Tatrách patrí aj túra Malou studenou dolinou k piatim spišským plesám, čiže k Téryho chate. Dolinou preteká Malý studený potok, ktorý sa tesne za Obrovským vodopádom (ľahko dostupným z Hrebienka – isto všetkým dobre známy) spája so Studeným potokom a ďalej vytvára krásne vodopády Studeného potoka.

K Téryho chate sa dostanete zo Starého Smokovca, cez Hrebienok a Zamkovského chatu. Túra nie je náročná, vhodná aj pre zdatnejšie deti. Len posledný úsek pred chatou má dosť veľké prevýšenie, ale po jeho prekonaní sa ocitnete v rozprávke (ale to celá trasa vedie rozprávkovou krajinou). Mapa: https://en.mapy.cz/s/2Z4WT Túru ale môžte začať aj na iných miestach, napríklad v Tatranskej Lesnej a ukončiť v Starom Smokovci: https://en.mapy.cz/s/3pY27.

Téryho chata, Kam na výlet Východné Slovensko

Téryho chata, Kam na výlet Východné Slovensko

15. Priečne sedlo

Téryho chatu a Zbojnícku chatu spája žlto značený turistický chodník, ktorý vedie cez Priečne sedlo. Po tomto by vás už nič v Tatrách nemalo prekvapiť, 100 metrová reťaz po ktorej sa budete musieť vyšplhať mňa teda prekvapila poriadne. Až doma (po túre) som zistil, že sa jedná o technicky najnáročnejší značkovaný turistický chodník vo Vysokých Tatrách!

Platí tu pravidlo držať sa, držať sa a držať sa! Kedysi bola trasa jednosmerná len v smere od Téryho chaty na Zbojnícku a hoci je už niekoľko rokov obojsmerná, odporúčam iba tento smer. Neviem si ani predstaviť ísť tú trasu od Zbojníckej chaty… 🙂

Každopádne táto túra bola určite jednou z najkrajších, ktoré som v Tatrách zatiaľ absolvoval (ak nie najkrajšia) a ak som vás úplne nevystrašil, určite si ju príďte vyskúšať! Ale nezabudnite sa držať! Mapa: https://en.mapy.cz/s/2Z4Xm

16. Zamkovského chata

Kam sa to hrnú všetky tie davy z Hrebienka? No predsa na Zamkovského chatu! Ľahko prístupná chata je vďačným cieľom všetkých, ktorí sa v Tatrách nechcú veľmi zadýchať, je vhodná pre rodinky s malými deťmi. Určite by to mala byť jedna z prvých túr vaších detí.

Trasa vedie cez Obrovský vodopád, od neho to je k chate už len kilometer. Pri chate už na vás čaká pekné ihrisko, posedenie s občerstvením, ale môžte tu aj prenocovať. Zo Starého Smokovca je to ku chate len 5,5km a túra by nemala zabrať viac než 2,5 hod. Tí zdatnejší budú pokračovať na Téryho chatu, či Skalnaté pleso.

Ak je ale vašim cieľom Zamkovského chata, prejdite sa ešte kúsok smerom k Téryho chate. Asi tak 100m od chaty je krásny Malý studený potok alebo ešte ďalších niekoľko 100 metrov a už si budete môcť vychutnávať krásu Malej studenej doliny! Mapa: https://en.mapy.cz/s/2ZuSi

Zamkovského chata, kam na výlet Východné Slovensko

Zamkovského chata, kam na výlet Východné Slovensko

17. Batizovské pleso

Asi najkrajší prírodný amfiteáter nájdete pri Batizovskom plese. Obklopujú ho tie najvyššie štíty vrátane Gerlachovského štítu. V zime sa odtiaľ vyráža ďalej na Gerlachovský štít. V zime je to miesto ideálne na sledovanie lavín, pri našom zimnom výstupe na Gerlach (ktorý sme vo výške 2200m museli ukončiť) sme ich videli možno aj 20.

Batizovské pleso je na Tatranskej magistrále medzi Ostrvou a Sliezskym domom.

Batizovské pleso, Vysoké Tatry

Batizovské pleso, Vysoké Tatry

18. Belianske Tatry

Ani Belianske Tatry by ste určite nemali obísť. Tu, okrem toho, že uvidíte tatranské vrcholy v plnej kráse, máte možnosť si vychutnať aj dedinskú atmosféru so všetkým čo k nej patrí.

Kravičky, kozičky, ovečky, dreveničky, detské ihriská, lyžiarske svahy a veľa možností pre bicykle alebo prechádzky… Tu sa určite bude páčiť nielen vám ale aj vašim deťom! A navyše tu to nebude turistami tak preľudnené ako na druhej strane Tatier.

Belianske Tatry, Východné Slovensko
Belianske Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko

19. Ždiar

Samozrejme centrom Belianskych Tatier je Ždiar. Tu môžem jednoznačne doporučiť Hotel Magura, ktorý sa nachádza v Monkovej doline. Normálne ceny (tu budete polievku za 2,50,- hľadať márne), chutné jedlá, obrovská lúka pred hotelom s ihriskom, parádny výhľad na Ždiarsku vidlu trochu vyšší vrch Havran, a hotel umiestnený na jednom z najunikátnejších miest na Slovensku.

V okolí Ždiaru je množstvo asfaltových chodníkov vhodných aj pre kočiare, takže ak máte malé deti, tu budete mať kam ísť. Navštívte aj Múzeum Ždiarsky dom a porovnajte dnešný Ždiar s tým akým bol kedysi.

Ždiarska vidla, Belianske Tatry, Východné Slovensko
Vľavo Ždiarska vidla (2,142 m) a vpravo Havran (2,152 m), Belianske Tatry, Kam na výlet Východné Slovensko

20. Drevený kostolík v Tatranskej Javorine

Tatranská Javorina, kto by ju nepoznal. Do Poľska na nákupy do Nového Targu sa tade chodilo už veľmi dávno, keď sa ešte na hraniciach kontrolovali nakúpené „suveníry“. Dedinou stále prechádza množstvo áut, no málokto sa však zastaví pri nezvyčajnom drevenom kostolíku. Isto taký nikde inde na Slovensku nenájdete!

Rímskokatolícky kostol svätej Anny tu stojí už od roku 1902, je pri ňom pekná upravená lúka s lavičkami s krásnym výhľadom, malý cintorín a veľký pokoj! Takže až pôjdete okolo, zastavte sa na chvíľku, stojí to za to! 🙂 Mapa: https://en.mapy.cz/s/2QSuL

Drevený kostolík sv.Anny, Tatranská Javorina, Kam na výlet Východné Slovensko 3

Drevený kostolík sv.Anny, Tatranská Javorina, Kam na výlet Východné Slovensko 3

21. Javorová dolina

Zdá sa, že sme boli jednými z posledných návštevníkov Javorovej doliny v tomto roku (2018). Pár dní po nás prišla potopa a okrem mostíkov tu odnieslo aj celú vyasfaltovanú cestu. Zrejme sem nepatrila.

My sme sa ale cez Javorovú dolinu pekne prešli aj s kočíkom, pri horárni nás zastihol lejak a tak sme si hodinku prečkali pod prístreškom. Zistili sme aké je dôležité brať so sebou karty, alebo mini človeče ešte aj na túry… Javorová dolina bude vraj minimálne rok zatvorená, takže sa o rok máte na čo tešiť, je tam naozaj nádherne! Chodník začína v Tatranskej Javorine a dá sa tadiaľto prejsť až do Ždiaru, či Smokovca. Mapa: https://en.mapy.cz/s/2TEq6

Javorová dolina, Tatranská Javorina, Kam na výlet Východné Slovensko

Javorová dolina, Tatranská Javorina, Kam na výlet Východné Slovensko

22. Prezidentský / Lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine

Donedávna nedostupný, ale vďaka nášmu prezidentovi Kiskovi sa postupne začína objavovať v turistických sprievodcoch. Je pekný zvonku ale aj zvnútra a zdarma. Prezidentský zámoček, pôvodne lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine je verejnosti prístupný každý štvrtok okrem štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

Ak ho chcete vidieť zvnútra, musíte sa dopredu objednať (momentálne – júl 2018 – obsadený na mesiac dopredu), zvonku je kaštieľ prístupný a stojí na krásnom mieste, neďaleko hotela Montfort. Mapa: https://en.mapy.cz/s/2QSuj

Lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine

Lovecký zámoček Hohenlohe v Tatranskej Javorine

23. Chodník korunami stromov Bachledka

Asi najnovšou atrakciou na Slovensku je nedávno otvorený chodník korunami stromov Bachledka, ktorú nájdete neďaleko Ždiaru – v Bachledovej doline. Odkedy je tento – na Slovensku veru unikátny – chodník otvorený, Belianske Tatry zažívajú nevídané zápchy na cestách. Preto sa sem radšej vyberte ešte mimo víkendu. Priamo v Bachledovej doline môžte aj prenocovať a byť ráno na chodníku medzi prvými!

K chodníku sa môžte vyviezť lanovkou, alebo pešo, len to bude trošku dlhšie trvať. V lete sme sem vyšli aj s kočiarom (ale to tu ešte chodník nestál). Súčasťou chodníka je aj vyhliadková veža, z ktorej sa budete môcť spustiť až dole tobogánom (zatiaľ v príprave).

Chodník korunami stromov Bachledka, Východné Slovensko
Chodník korunami stromov Bachledka, Východné Slovensko / foto chodnikkorunamistromov.sk

24. Belianska jaskyňa

Zlé počasie v Tatrách by vás nemalo odradiť od turistiky, ale ak vás v Tatrách pristihne taký celý týždeň a už máte všetko pekne premočené, je dobré vedieť o nejakých alternatívnych výletoch.

A jedným z nich je návšteva v Belianskej jaskyni. Nájdete ju v Tatranskej Kotline, priamo v dedine. Ale dá sa sem dostať po turistickom chodníku aj z Tatranskej Lomnice cez chatu Plesnivec. Ako všetky jaskyne na Slovensku aj táto je nádherná. A kľudne nečakajte kým začne pršať, je totiž otvorená aj keď je vonku pekne!

Cenník pre rok 2024: 12,-EUR/dospelý, 6,-EUR/deti 6-15r, 10,-EUR/foto a video. Prehliadka trvá 70 minút a v jaskyni je okolo 5-6°C. Viac informácií nájdete tu: http://www.ssj.sk/sk/jaskyna/2-belianska-jaskyna

Belianska jaskyňa Východné Slovensko
Belianska jaskyňa, Kam na výlet Východné Slovensko / Rafał Kozubek

Nebojte sa, to nie je koniec! Ale začiatok!!!
Kliknite sem na ďalšie tipy na východnom Slovensku!!! >>>

Tvorba webstránok

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

67 komentárov

  1. Lucia píše:

    Ahoj, uz som ti davala tip na Drevenik. Koncom leta sme boli na Dukle. Je tam pamatny cintorin a ked prejdes lesom, da sa ist pozriet na vyhliadkovu vezu. No kedze sme namali ruska, hore sme nemohli. Tiez cestou tam su vidiet od cesty dela, tanky, lietadlo, aj k bunkrom sa da ist. Mozem ti na mail poslat nejake fotky pre inspiraciu. Mojmu synovi sa tento vylet pacil ?

  2. Maja píše:

    Ahoj,
    paradna stranka, klobuk dolu.
    V tychto pokoronovych casoch asi ako vacsina Slovakov planujeme tento rok okruh Slovenskom, takze sa urcite inspirujeme 🙂
    Za nas odporucam Liptovsky Jan – mala dedinka, treba vidiet a hlavne vyskusat prirodne „kupalisko“ Kada a Stanisovsku jaskynu. Plus vylety – tury do okolia, smer Stanisovska dolina su bunkre a vrak ruskeho lietadla. Osobne sme nevideli, zacalo nam prsat. Ale aspon sa tam mame preco vratit.

    • Julius Szabo píše:

      Ďakujem, Majka, za pekné hodnotenie 🙂 Liptovský Ján bol nádherný, zatiaľ sme tam boli len raz a to už je pár rokov, ale bolo tam fakt nádherne a určite radi ešte prídeme a potom zas… Aj tie kaštiele tam sú neskutočné. Stanišovskú dolinu prejdeme, dík za tip, toto som vôbec nevedel… Do kadi som sa nevošiel, musím si nabudúce privstať 🙂

  3. Jana píše:

    Pridávam tipy na turistiku – Smrekovica, najvyšší vrch pohoria Branisko, my sme si spravili veľmi peknú okružnú trasu z Vyšného Slavkova a Vysoké Skalky, najvyšší vrch Pienin, vystúpili sme zo Stráňavského sedla. Najbližšie máme v pláne turistiku na Bachureň.

    • Julius Szabo píše:

      Smrekovicu vychvaľuje kolega odkedy tam pred pár rokmi bol. Teraz cez víkend o nej aj dávali niečo v telke, aj o Vyšnom Slavkove! A Pienin som sa zatiaľ vôbec nedotkol… 🙁 Treba konečne vyraziť! 🙂 Dík za tipy, sú perfektné, ako vždy!

  4. Mária Gajdošová píše:

    Super zoznam, možno ešte ZOO v Stropkove, obec Tokajík, Solivarské múzeum v Prešove, RO Sigord, to je čo mi práve napadlo, ale určite je ešte veľa nádherných zákutí nášho krásneho Východného Slovenska

    • Julius Szabo píše:

      Mmmm, pekné tipy! Tieto tu ešte tuším nikto nenavrhol. Do solivaru sa chystám už roky, snáď toto leto to už výjde, Sigord poznám, pár krát som tam stanoval (len už to bolo dávno), za pridanie stojí aj s kúpaliskom, či v zime veľkým prírodným klziskom alebo možnosťami turistiky po okolí. A aj zoo a Tokajík, ešte máte nejaké ďalšie tipy? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *