VIDEO: Lanový most, CHKO Latorica, Dolný Zemplín

Lanový most, CHKO Latorica, Dolný Zemplín

Lanový most v CHKO Latorica je zaujímavým spestrením inak nádhernej prírody tejto chránenej oblasti na Východnom Slovensku. Nájdete ho neďaleko obce Pstruša (2km) alebo obce Boťany (4km). Dá sa k nemu dostať od obidvoch obcí pešo, alebo aj na bicykli!

Je trochu nebezpečný, ale čo by to bol za most bez poriadného adrenalínu! 🙂 Mapa: https://mapy.cz/s/polamavumo

Tvorba webstránok

Lanový most cez rieku Latorica v oblasti Ptrukša a Boťany na východnom Slovensku je fascinujúcou stavbou spájajúcou dve obce. Postavený v roku 1968, blízko ukrajinskej hranice a premosťuje rieku Latorica.

Lanový most slúži predovšetkým miestnym obyvateľom ako rýchla cesta do práce na železničnej prekládkovej stanici v Čiernej nad Tisou. Táto infraštruktúrna stavba však nie je len praktickým spojením medzi obcami, ale aj turistickou atrakciou.

Zahraniční turisti a cyklisti z Maďarska, Slovenska, Českej republiky a Ukrajiny ho vyhľadávajú. Pri prechode mostom pocítite hojdanie, pretože jeho konštrukcia je založená na voľne visiacom lane, ktoré je na konci pevne a bezpečne zaistené.

Napriek tomu je však prechod cez most považovaný za bezpečný. Táto unikátna atrakcia predstavuje spojenie praktického a turistického využitia a zároveň ponúka nezabudnuteľný zážitok tým, ktorí sa rozhodnú ju navštíviť.

Tvorba webstránok

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *