VIDEO: Mestský park Trebišov (Historický park Andrássyovcov)

Mestský Park Trebišov

Ak budete na Východnom Slovensku, určite navštívte Trebišov a jeho nádherný mestský park z 18. storočia, tiež známy ako Historický park Andrássyovcov.

Hrady, zámky, anglické, či francúzske záhrady, kúpalisko, jazierko s fontánkou, ostrovčeky, mostíky, mauzólea, múzea, kostolíky, schodíky, bludisko, armády… Aj celý deň je čo robiť!

Mestský park v Trebišove, rozprestierajúci sa na rozlohe približne 62 hektárov, má svoje korene na konci 18. storočia, inšpirovaný anglickými parkmi, ktoré v tom čase zdobili fontány, jazierka, antické sochy a rôznorodé dreviny.

Drevené exempláre v tomto parku pochádzajú z rôznych kútov sveta, medzi nimi nájdeme japonskú sophoru, javorolistý platán, smrekovú odrodu inverza a mnohé ďalšie.

Mauzóleum grófa Andrássyho, Trebišov

Mauzóleum grófa Andrássyho, Trebišov

Nachádza sa v tesnej blízkosti rozľahlého komplexu kaštieľa Andrášiovcov. Okrem tohto kaštieľa s jeho hospodárskymi budovami, park hosťuje aj zrúcaninu vodného hradu Parič a mauzóleum grófa Andrássyho z roku 1893.

V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú základy stredovekého kostola Svätého Ducha, rímskokatolícky kostol Navštívenia Panny Márie, pavlínsky kláštor, socha Immaculaty a ďalšie vzácne historické pamiatky.

Park Trebišov

Park Trebišov

V súčasnosti slúži územie parku ako miesto pre oddych, rekreáciu, kultúrne podujatia a archeologické výskumy.

Park, ktorý vznikol z pôvodného lužného lesa, je domovom ihličnatých aj listnatých stromov.

Kaštieľ Trebišov

Kaštieľ Trebišov

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *