VIDEO: Lesnícky skanzen Vydrovo, Čierny Balog, Stredné Slovensko – 4k

Lesnícky skanzen Vydrovo, Čierny Balog, Slovensko

Lesnícky skanzen Vydrovo leží v krásnej Vydrovskej doline, len zhruba kilometer od malebného Čierneho Balogu, pripravený vás očariť po celý rok. Najlepšie je navštíviť ho v hlavnej sezóne od 1.5. do 30.9., kedy sú všetky atrakcie prístupné podľa stanovených otváracích hodín.

Krátke video z našej návštevy v Lesníckom skanzene Vydrovo v Čiernom Balogu, Stredné Slovensko

Lesnícky skanzen vznikol ako odpoveď na otázky týkajúce sa nášho bohatého lesného dedičstva.

Chodník lesného času je dlhý vyše 4km a obsahuje 86 zastávok, ktoré ponúkajú zaujímavé exponáty a autentické lesné prostredie, ktoré odhalí životodarnú silu lesa. Okrem toho si môžete vychutnať živé príbehy lesníctva, jeho histórie, súčasnosti ale i toho ako bude lesníctvo vyzerať v budúcnosti.

Lesnícky skanzen Vydrovo 1

Lesnícky skanzen Vydrovo 1

Areál je tiež obohatený prírodnými dielami od Ekoartu, čo je medzinárodná skupina umelcov. Od roku 2009 sa môžete po návšteve skanzenu vybrať na Náučný chodník obce Čierny Balog. Ten začína pri parkovisku a vedie až do centra obce k hlavnej vláčikovej stanici.

Rozvoj skanzenu ešte nie je ukončený, každoročne tak môžte objavovať niečo nové.

Lesnícky skanzen Vydrovo 2

Lesnícky skanzen Vydrovo 2

Prístup je možný autom, autobusom na zastávku Čierny Balog, Vydrovo, Skanzen, Čiernohronskou lesnou železnicou alebo pešo od obce Čierny Balog po značenom náučnom chodníku Čierny Balog.

UPOZORNENIE

Na podrobnú prehliadku skanzenu si treba vyhradiť celý deň. Ak však nemáte toľko času, môžete si vybrať aj kratšie trasy, ktoré sú označené na informačnom panely pri vstupe.

Nezabudnite si obuď vhodnú športovú obuv do lesa a prípadne aj pršiplášť. Aj rodiny s kočíkmi tu nájdu vhodné trasy pre svoje prechádzky.

Lesnícky skanzen Vydrovo 3

Lesnícky skanzen Vydrovo 3

VSTUPNÉ

Symbolické vstupné je dôležitým vyjadrením podpory pre naše lesy. Pre žiakov a študentov vo veku do 6 rokov, dôchodcov a zdravotne postihnutých je vstup zdarma. Dospelí platia symbolické vstupné vo výške 2,00 €, pre žiakov je to 1,00 €.

Lesnícky skanzen Vydrovo 4

Lesnícky skanzen Vydrovo 4

SPRIEVODCOVSKÁ ČINNOSŤ

V skanzene nájdete informačné panely, ktoré poskytujú podrobné informácie o atrakciách.

Pre deti je možné si objednať zaujímavé organizované programy cez o.z. VYDRA Čierny Balog, telefonicky na čísle 048/6191537 alebo 0901764766.

Lesnícky skanzen Vydrovo 5

Lesnícky skanzen Vydrovo 5

Areál Lesníckeho skanzenu môžte navštíviť aj mimo sezónu, keďže nie je oplotený. Niektoré exponáty však môžu byť presunuté do depozitára. Horáreň – múzeum je otvorená iba v sezóne.

Súčasťou Lesníckeho skanzenu je aj Symbolický lesnícky cintorín kde nájdete mená ľudí, ktorí zomreli pri práci v lese na Slovensku ale aj v zahraničí. Ak by ste chceli pridať meno svojho blízkeho, ktorého tu nenájdete, kontaktujte Lesy SR.

Lesnícky skanzen Vydrovo 6

Lesnícky skanzen Vydrovo 6

Do areálu môžete vstúpiť aj so psom ale ten musí byť na vodítku. Táborenie a ani zakladanie ohňa nie sú povolené a pohyb len po označených trasách.

Autori skanzenu: Ing. Ján Mičovský, Ing. Július Burkovský, Ing. arch. Vladimír Paško a býv. projekčná kancelária LSR, š.p.

Lesnícky skanzen Vydrovo 7

Lesnícky skanzen Vydrovo 7

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *