VIDEO: Východniarska Amazonka, plavba po rieke Bodrog do Maďarska

Plavba po rieke Bodrog

Plavba po Východniarskej Amazonke, plavili sme sa z Viničiek po rieke Bodrog až do Sárospataku v Maďarsku. Toto dobrodružstvo musíte zažiť! Nedá sa opísať ani tú atmošku poriadne natočiť, ale pozrite si to, oplatí sa! 🙂

Veľa ľudí mi píše ako sa dá dostať na tú loď, tak to miesto, prístav, kde začína plavba na Slovenskej strane (a teda v obci Viničky) nájdete na tejto mape: https://sk.mapy.cz/s/kuvucesovo

Plavbu zabezpečuje http://www.lumixtrade.sk/vyletne-plavby/. Tu nájdete aj tel. číslo kde sa treba objednať dopredu, loď má obmedzené kapacity.

Cena je 20,-/osobu (platná pre rok 2023).

Plavba do Maďarska trvá asi 1,5 hodiny a plavba späť proti prúdu trochu viac. Sarospatak je pekné mestečko a oplatí sa navštíviť hrad, ktorý je neďaleko prístavu, alebo kúpalisko, alebo sa môžte prejsť do vedľajšej obce Hercegkút, kde sú UNESCO vínne pivničky.

Najesť sa tu dá na viacerých miestach, nám bola odporučená reštaurácia Vár Vendéglő Panzió (varvendeglo.hu), ktorá je na ľavej strane rieky kúsok pod prístavom.

Viac možností čo robiť v našom malebnom Tokaji nájdete v tomto článku: Kam v Tokaji – Čo navštíviť v Tokajskej vínnej oblasti.

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *