Kokotský les, Kokotský rybník a prameň Čůráček – Krásny a vtipný výlet

Kokotský les

Kokotský les, Kokotský rybník, Kokotská studánka, či prameň Čůráček! Tak tu sme boli už dosť dávno, ale tie názvy nám akosi vrástli do pamäte. Ale nie len názvy… Kto by to bol povedal, že Kokotský les môže byť tak nádherný a v sebe ukrývať Kokotský rybník. Navyše ak cestou narazíte na prameň Čuráček, tak máte postarané nielen o parádny výlet ale sa aj schuti zasmejete.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Ak trávite nejaký čas u našich susedov v okolí Plzne, Kokotsko si nesmiete nechať újsť. Je to vrchol s nadmorskou výškou 501m a dostanete sa k nemu po náučnom chodníku nazvanom Kokotské rybníky.

Kokotský les 3

Kokotský les 3

Okružná naučná stezka Kokotské rybníky začína (aj končí) v obci Nová Huť a prevedie vás nádherným Kokotským lesom cez studánku U Čůráčku, Čertův kámen, Dolní kokotský rybník, Horní kokotský rybník až na už spomínaný vrch Kokotsko (501m). Les je bohatý na studničky a tak tu nájdete aj Kokotskú studánku či iné.

Stredoveká dedina Kokot vás isto tiež zaujme! 🙂 Češi majú fakt zmysel pre humor. 🙂

Kokotský rybník

Kokotský rybník

Ale aj les sa vám bude určite veľmi páčiť! Nádherné chodníčky, nádherné stromy, labute na rybníkoch… A aj sa tu niečo naučíte. Tak napríklad prečo je voda zo studničky lepšia ako dažďová, prečo niektoré pramene iba kvapkajú, zatiaľčo iné čúrajú, alebo tečú a napríklad aj to, prečo sa táto oblasť volá tak zvláštne!

Prechádzka to vôbec nie je náročná, 10km s prevýšením len niečo okolo 260m zvládnete za 3 hodinky. Pri Čertovom kameni je aj ohnisko. Tak stačí už len vyraziť! 🙂 Mapa: https://en.mapy.cz/s/macapapalu

Rázcestník, Kokotský les

Rázcestník, Kokotský les

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.