Sninský kameň – turistika na Zemplíne (turistická mapa)

Sninský kameň s výhľadom na Morské oko

Sninský kameň je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Zemplíne. Túra to nie je náročná a zvládnu ju aj rodinky s deťmi (nie však s kočiarom).

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Na Sninský kameň sa dá dostať viacerými spôsobmi, zo severnej strany od Sniny zo Zemplínskych Hámrov a tiež z južnej strany od Remetských Hámrov, resp. od Morského oka. Pozrite si aj naše video: VIDEO: Morské oko, Malé morské oko & Sninský kameň, Vihorlatské vrchy

Morské oko

Morské oko

Túra na Sninský kameň

Morské Oko – Malé morské oko – Sninský kameň (11km, ↗️629m, 4:17)

Určite najobľúbenejšou trasou je trasa od obce Remetské Hámre, autom sa viete dostať skoro až k Morskému oku, kde je platené parkovisko (3,-EUR/auto). Začínate v nadmorskej výške 560m. Odtiaľ vedie asfaltka až k Morskému oku (1,1km ↗️650m) a ďalej po modrej značke sa dostanete až ku kaštieliku pri jazere.

Kúsok za kaštielikom odbočíte doľava do kopca na žltú značku, ktorá vás dovedie až k Malému Morskému oku, čo je vlastne zaplavený kúsok lesa, oplatí sa tu zastaviť! (1,5km)

Kaštielik Morské oko

Kaštielik Morské oko

Od Malého Morského oka pokračujte po žltej značke až na hrebeň na červenú značenú turistickú trasu. Odbočte doprava a po hrebeni sa dostanete až na lúku známu pod názvom Sedlo Tri tably. Odtiaľto stále do kopca až prídete k Sninskému kameňu (1,006 m).

Tu sú vlastne kamene dva. Nezabudnite sa na oba pozrieť. Z jedného máte nádherný výhľad na Morské oko a južnú stranu a z druhého na severnú – Sninu a okolie. Samozrejme tiež okolité kopce Vihorlatských vrchov!

Morské oko - s výhľadom na mesto Snina

Morské oko – s výhľadom na mesto Snina

Naspäť k Sedlu Tri tably a odtiaľ skratkou k Morskému oku, ktoré ešte môžte prejsť dookola okolo turistickej chaty Morské oko, ktorá ponúka občerstvenie a aj ubytovanie.

Celá trasa je dlhá 11km a prevýšenie, ktoré zdoláte za zhruba 4 hodiny (okruh od parkoviska k parkovisku) je 629m.

Zemplínske Hámre – Janíčkova skala – Sninský kameň

Ďalšou možnosťou je túra zo severnej strany, od mesta Snina a zo Zemplínskych Hámrov. Auto môžte nechať pri kameňolome (440m) a odtiaľ sa po žltej značke dostanete k Janíčkovej skale (2,5km ↗️317m).

Od Janíčkovej skaly po Sedlo Tri tably a odtiaľ už do strmého kopca k Sninskému kameňu.

Chata Morské oko

Chata Morské oko

Po modrej a následne zelenej značke sa dostanete späť na parkovisko do Zemplínskych Hámrov. Táto trasa je dlhá 8,2km, zvládnete ju za zhruba 3 hodiny s prevýšením 573m.

Sninský kameň je zaujímavé vyhliadkové miesto a jedno z TOP miest na východnom Slovensku, ktoré musí navštíviť každý správny východniarsky turista (ale vraj sem chodia aj z Blavy). Pocvičíte tu aj na rebríkoch, či schodíkoch a spoznáte UNESCO prales Vihorlatských vrchov. POZOR, zo skaly sú strmé spády, deti si radšej držte pri sebe! Pozrite si aj naše video: VIDEO: Morské oko, Malé morské oko & Sninský kameň, Vihorlatské vrchy

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *