Túra na Kriváň, Vysoké Tatry – 3 tipy

Kriváň, Vysoké Tatry

Túra na Kriváň? Kto ešte nebol na Kriváni? Podľa mňa už každý, ale keby náhodou ešte niekto nebol a hľadal možnosti ako sa tam dostať, tu sú 3 tipy na 3 túry na náš národný vrchol.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

A ak nemáte parťáka, môžte sa zúčastniť napríklad Národného výstupu na Kriváň, ktorý každoročne organizuje Klub slovenských turistov.

Výhľad z Kriváňa, Vysoké Tatry

Výhľad z Kriváňa, Vysoké Tatry

Tvorba webstránokBooking.com

Túra na Kriváň, Vysoké Tatry

Kriváň je slovenským symbolom Tatier. Vďaka jeho typickému zakrivenému vrcholu je ľahko rozpoznateľný od iných štítov, takže si ho isto nezmýlite s nejakým iným. Na Kriváň sa dostanete rôznymi spôsobmi:

Túra: Tri studničky – Kriváň – Tri studničky 11,5km; ↗️1566m, 5:54

Najjednoduchší spôsob ako sa dostať na Kriváň je z Troch studničiek. Síce ide o najvyššie prevýšenie z troch možností no prejdete najmenej kilometrov a za najkratší čas (necelých 6 hodín).

Na Troch studničkách vyrazíte po zelenej značke, ktoré prechádza okolo starého partizánskeho bunkru (budete musieť z cestičky na chvíľu odbočiť) až po rázcestie v Krivánskom žľabe. Tu sa už napojíte na modrú turistickú značku vedúcu na Kriváň od Šrbského plesa.

Partizánsky bunker, Kriváň, Vysoké Tatry

Partizánsky bunker, Kriváň, Vysoké Tatry

Túra: Tri studničky – Kriváň – Štrbské pleso 15,4km; ↗️1460m, 7:42

Takou strednou možnosťou je výstup na Kriváň od Troch studničiek s návratom na Štrbské pleso. Táto trasa je dlhá 15,4km, má prevýšenie 1460m a zvládnuť by ste ju mali za necelých 8 hodín.

Od Troch studničiek po zelenej značke, potom až na vrchol po modrej značke a späť po modrej k Jamskému plesu. Odtiaľ už Tatranskou magistrálou po červenej značke až na Štrbské pleso.

Výstup na Kriváň, Vysoké Tatry

Výstup na Kriváň, Vysoké Tatry

Túra: Štrbské pleso – Kriváň – Štrbské pleso 19,4km; ↗️1299m, 9:20

Najdlhšia trasa na Kriváň začína aj končí na Štrbskom plese. Ide o najmenšie prevýšenie, no počítajte aspoň s 9,5 hodinami a s 19,4 kilometrami.

Na Štrbskom plese sa vydajte po Tatranskej magistrále (červená značka) smerom na Jamské pleso a odtiaľ už po modrej až na Kriváň. Naspäť na Štrbské pleso sa vrátite po rovnakej trase.

Cestou na Kriváň, Vysoké Tatry

Cestou na Kriváň, Vysoké Tatry

Kriváň je prístupný iba v letnej turistickej sezóne – od júna až do konca októbra. Po ceste nie je žiadna chata, tak si pripravte dostatok vody (aspoň 3 litre) a jedla aby ste výstup zvládli bez problémov. 🙂

Jeden z najkrajších výstupov, ktoré som tu absolvoval bol v októbri kedy tu krásne nasnežilo, odporúčam teda aj takýto termín. Viac možností turistiky na tatranské štíty: Turisticky voľne prístupné tatranské štíty – Vysoké Tatry | 7 tipov + turistické mapy.

Vysoké Tatry sú pohorím na severe Slovenska a sú najvyšším pohorím v Karpatoch. Svojou pôsobivosťou a nádhernou prírodou lákajú turistov a milovníkov prírody z celého sveta. Hory ponúkajú rozmanité možnosti pre turistiku a horolezectvo, od nenáročných túr až po náročné výstupy na významné vrcholy.

Okrem toho, Vysoké Tatry sú domovom množstva krásnych horských jazier a vodopádov, ktoré dotvárajú úchvatnú scenériu. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva Vysokých Tatier je vždy nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov prírody a adrenalínu.

Tvorba webstránok

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *