Túra: Roklina Piecky s najvyšším rebríkom v Slovenskom raji

Roklina Piecky, Slovenský raj 6

Roklina Piecky v Národnom parku Slovenský raj je ďalšou prírodnou perlou Východného Slovenska.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Nástup do rokliny je v obci Hrabušiče, v časti Píla, kde je aj parkovisko pre autá. Ale radšej si privstaňte, neskôr už zvykne byť obsadené.

Roklina Piecky, Slovenský raj 6

Roklina Piecky, Slovenský raj 6

Roklina Piecky

Z parkoviska sa vydajte ešte kúsok po zelenej značke a po 200 metroch odbočte na žltú značku do rokliny Piecky. Roklina Piecky je známa tým, že sa tu nachádza najvyšší rebrík v Slovenskom raji.

Tu som sa skoro otočil, ale šli za mnou nejaké deti, tak som sa nemohol nechať zahanbiť. Nakoniec som to nejako vyšiel ale nie je to pre začiatočníkov alebo tých, ktorí sa boja výšok a rebríkov. Radšej si rebríky najprv natrénujte vo všetkých ostatných roklinách a Piecky si nechajte na záver.

Roklina Piecky, Slovenský raj 5

Roklina Piecky, Slovenský raj 5

Ako je v týchto roklinách zvykom, aj tu prechádzate okolo potoka (Pilianka), ktorý tu vytvára rôzne vodopády a vodopádiky. Také dva najväčšie sú Veľký vodopád a Terasový vodopád.

Pri oboch vodopádoch sú aj veľké rebríky, ten pri Veľkom vodopáde je najväčší v Slovenskom raji. Celý okruh od parkoviska s5 po parkovisko má len niečo cez 11 kilometrov a zvládnuť by ste túto túru mali za necelých 5 hodín.

Roklina Piecky, Slovenský raj 4

Roklina Piecky, Slovenský raj 4

Túto roklinu som zatiaľ prešiel iba v lete, zimnú verziu zatiaľ nepoznám, ale chystám sa na ňu! Určite bude vyzerať rovnako nádherne ako všetky rokliny, či miesta v Slovenskom raji!

Slovenský raj ponúka množstvo turistického vyžitia. Viac možností turistiky nájdete aj v mojom ďalšom článku: Slovenský raj – 21 miest, ktoré musíte navštíviť – Kam na výlet, tipy, turistické trasy, mapy.

Roklina Piecky, Slovenský raj 3

Roklina Piecky, Slovenský raj 3

Roklina Piecky, Slovenský raj 2

Roklina Piecky, Slovenský raj 2

Roklina Piecky, Slovenský raj

Roklina Piecky, Slovenský raj

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.