Slovenský raj – 22 miest, ktoré musíte navštíviť – Kam na výlet, tipy, turistické trasy, mapy

Prielom Hornádu v zime, Slovenský raj

Slovenský raj – 22 miest, ktoré musíte navštíviť – Kam na výlet, tipy, turistické trasy, mapy! Tak sa mi za 2 roky podarilo prejsť väčšinu roklín v Slovenskom Raji a musím uznať, že je to jeden naozaj nádherný prírodný klenot, ktorý sa krásou vyrovná (ak nie predbehne) iným národným parkom na svete.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Chládok pod živými a voňavými ihličnatými stromami, veľa vody v potokoch, ktoré tu vytvárajú nespočetné množstvo vodopádov, malé jazierka ale aj veľké vodné plochy, rokliny a výhľady, jaskyne a priepasti, skaly a skalné terasy… Krásu, pri ktorej vám neraz spadne sánka si tu môžte vychutnať vďaka rebríkom, lávkam a mostíkom, lanám a reťaziam, stupienkom a 300 kilometrov značeným turistickým trasám.

Brána do Slovenského raja, Košický kraj, Slovensko
Brána do Slovenského raja v obci Stratená, Košický kraj, Slovensko

Nuž, je to naozaj raj na zemi a máme šťastie, že je práve u nás. Ak sem plánujete prísť na víkend, alebo aj na týždeň pozrite si tieto hlavné turistické trasy, ktoré môžte akokoľvek podľa vlastných síl kombinovať.



Booking.com

Kam na výlet – Slovenský raj!

1. Dobšinská ľadová jaskyňa

Najnavštevovanejšou atrakciou Slovenského raja je samozrejme Dobšinská ľadová jaskyňa, zaradená do zoznamu UNESCO od roku 2000. Kedysi sa sem verejnosť chodila korčuľovať, dnes sem chodí obdivovať ľadové výtvory.

Avšak obdivovať ju chodia návštevníci už od roku 1871 kedy bola sprístupnená. V roku 1887 bola dokonca elektricky osvetlená, čím sa stala jednou z prvých elektricky osvetlených jaskýň na svete! Prehliadku Slovenského raja by som preto začal práve tu! Jaskyňa je otvorená od mája až do konca septembra a základné vstupné je 8,-EUR.

V lete 2018 sem Košický kraj zaviedol priame vlakové spojenie Košice – Dobšinská ľadová jaskyňa s názvom Ľadový Expres. Vláčik mal veľký úspech tak dúfajme, že ho čo najskôr zavedie celoročne!

Dobšinská ľadová jaskyňa, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Dobšinská ľadová jaskyňa, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Ak vás zaujímajú ďalšie UNESCO pamiatky pozrite si tento článok: Slovenské pamiatky UNESCO! Slovensko a jeho 30 UNESCO miest, ktoré musíte navštíviť!

2. Roklina Suchá Belá

Čo sa turistiky v Slovenskom raji týka, nedá sa začať iným než tým najľahšie dostupným a možno aj preto medzi turistami najobľúbenejším miestom v Slovenskom raji. Roklinu Suchá Belá netreba nejako zvlášť predstavovať, isto ste ju nedávno všetci videli v správach ako sa tu 45 minút čaká na rebríky.

Nuž je lepšie čakať v zápche v tak krásnej prírode ako niekde na diaľnici, máte tak aspoň možnosť nadýchať sa 100% čistého a vlhkého vzduchu aj do zásoby. Ja som tu bol v apríli, už skoro ráno o 6:00 sme vyrazili do rokliny a nestretli sme za 4 hodiny nikoho! 🙂

Suchá Belá, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Suchá Belá, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Podlesok -> Suchá Belá -> Podlesok (Trasa 9,2 km – 3:38 h)

Na Suchú Belú sa nastupuje v Podlesku a celá roklina je dlhá 4km. Roklinou sa dostanete až hore po zelenej značke, odtiaľ potom po žltej a červenej naspäť do Podleska. V závere Suchej Belej požičiavajú aj bicykle, takže sa do Podleska môžte len jednoducho spustiť.

Musíte ich ale osloviť, ja som okolo nich prešiel a nevšimol som si žiadnu tabuľu, takže som si myslel, že tam iba čakajú s bicyklami na nejakú veľkú zahraničnú skupinu.

Suchá Belá turistická mapa.

Suchá Belá, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko - 2
Suchá Belá, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

3. Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je už o niečo ťažší a pre mňa na určitých miestach aj viac nebezpečný. Na jednom mieste som si myslel, že si tú zo mňa projektant oceľových stúpačiek a reťazí robí srandu a takmer som sa otočil. Bolo to hneď na začiatku za Podleskom, našťastie som to dal a urobil som dobre. Oplatilo sa!

Prielom Hornádu je schodný obojsmerne, ja som tu bol koncom marca a nestretol som nikoho. Tiež je sem vhodné prísť v zime, keď je Hornád zamrznutý, človek chodí po ľade, čo je tiež nezabudnuteľný ale aj dosť riskantný zážitok. 21. januára 2017 nám tu teplomer ukazoval -17°C, no i tak pod nami ľad praskal jedna radosť! Nezabudnite si tu vziať komplet náhradné oblečenie zabalené tak aby sa k nemu voda nedostala, ak by ste sa náhodou preborili do vody… Mokrý pri -17°C asi nebudete mať dlhú životnosť… Sledujte oznamy Horskej záchrannej služby, či je Prielom Hornádu schodný (https://www.hzs.sk/)

Najrizikovejšie stúpačky, Prielom Hornádu, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Najrizikovejšie stúpačky v Prielome Hornádu, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Prielom Hornádu v zime, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Prielom Hornádu v zime, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Turistická mapa Prielom Hornádu.

4. Roklina Veľký Sokol

Roklina Veľký Sokol je mojou najobľúbenejšou. Síce nástup do nej je trochu zdĺhavý a na rozdiel od iných roklín nie veľmi zaujímavý, ale postupne sa zážitok stupňuje až vyvrcholí najkrajšou časťou rokliny nazvanou Rothova roklina.

Ak túto roklinu navštívite ako prvú v Slovenskom raji (tak ako ja), ostane isto aj vašou najobľúbenejšou. 🙂 Viac o tejto rokline som napísal v samostatnom článku: Tiesňava Veľký Sokol – to najlepšie v Slovenskom Raji

Roklina Veľký Sokol, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Roklina Veľký Sokol, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Turistická mapa Roklina Veľký Sokol.

5. Roklina Piecky

Roklina Piecky sa nachádza medzi roklinami Veľký Sokol a Suchá Belá a teda aj nástup do nej je medzi nimi, a to z časti Píla-Piecky. V dedine je parkovisko a občas tu zájde aj nejaký ten autobus. Môžte sem prísť aj z Podlesku po zelenej značke (je to tiež pekný chodník v okolí potoka nazvaného Veľká Biela voda) ale túru tak predĺžite o vyše hodinu.

Roklina Piecky má od ústia po vrchol len okolo 3,5km a zvládnete ju v pohode za 1,5 hodiny. Celá trasa potom aj späť dole po červenej značke vám zaberie zhruba 4 hodiny.

Veľký vodopád, Roklina Piecky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Veľký vodopád, Roklina Piecky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Ako všetky rokliny v Slovenskom Raji aj táto je plná vody a vodopádov, kaskád, rebríkov a lávok, mostíkov a reťazí… Sú v nej dva veľké vodopády, jeden je pomenovaný doslova Veľký vodopád a druhý sa nazýva Terasový vodopád.

Pri Veľkom vodopáde je aj mega veľký rebrík, najvyšší v Slovenskom Raji! Ak máte závrate, tu sa budete musieť prekonať. I ja sám som sa dolu ani nepozrel. Ale šli za mnou nejaké deti, tak som sa tam nemohol rozrevať a vrátiť sa…

Terasový vodopád, Roklina Piecky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Terasový vodopád, Roklina Piecky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Túra: Roklina Piecky s najvyšším rebríkom v Slovenskom raji
Turistická mapa Roklina Piecky.

6. Kláštorská roklina

Kláštorská roklina nie je tak obľúbená ako napríklad Suchá Belá, ani tak mohutná, divoká a ani dlhá. Ale krásou sa ľahko vyrovná ostatným. Je dlhá iba 1,2km, čo je len o pár sto metrov viac ako najkratšia roklina – Zejmarská.

K jej ústiu sa dostanete cez Prielom Hornádu, najjednoduchšie a najľahšie z Letanovského mlyna. Tiež sa pýši niekoľkými vodopádmi, ten prvý je Strakov vodopád, ďalší je Dúhový vodopád a nakoniec Machový vodopád. Na jej konci výjdete na lúku na Kláštorisku, odkiaľ môžte potom pokračovať na všetky ďalšie kúty Slovenského raja.

Dúhový vodopád, Kláštorská roklina, Slovenský raj - 2

Dúhový vodopád, Kláštorská roklina, Slovenský raj – 2

Turistická mapa Kláštorská Roklina: https://en.mapy.cz/s/2N3Pk

7. Kláštorisko

Slovenský raj je výkladnou skriňou divokej prírody, ale dajú sa v ňom nájsť aj pamiatky. Jednou takou, ktorú určite neobíjdete je Kláštorisko. Ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Pri troche šťastia odtiaľ uvidíte aj Vysoké Tatry.

Nachádza sa v srdci národného parku na veľkej križovatke turistických chodníkov, takže dostať sa sem z akejkoľvek strany nie je žiaden problém. Najrýchlejšie však asi z Letanovského mlyna cez Kláštorskú roklinu. Je tu horská chata, ktorá ponúka aj ubytovacie a stravovacie služby.

Kláštorisko a výhľad na Vysoké Tatry, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Kláštorisko a výhľad na Vysoké Tatry, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko / foto Sebastian B

Turistická mapa Kláštorisko.

8. Tomášovský výhľad

Ak sa chcete na Slovenský raj pozrieť zhora, jednu z najlepších vyhliadok nájdete určite na Tomášovskom výhľade! Na skalnej stene vysokej 200 metrov nám príroda vytvorila vyhliadkovú terasu, z ktorej uvidíte okrem Slovenského raja aj Vysoké Tatry.

Dostať sa sem je veľmi jednoduché… Zo Spišských Tomášoviec je to na skok (1,5km / 45min)! Bez rebríkov, po lesnej cestičke, ktorú zvládnu aj deti a ten výhľad stojí fakt za to! Len pozor až budete na skale, radšej sa držte ďalej od okraja!

Tomášovský výhľad, Slovenský raj

Tomášovský výhľad, Slovenský raj

Turistická mapa Tomášovský výhľad: https://en.mapy.cz/s/2NhZa

9. Zejmarská roklina

Zejmarská roklina je najkratšia roklina v Slovenskom raji a jediná, na ktorú sa nastupuje z južnej strany. Túru začínate v Mlynkách, v časti Biele Vody, kde je aj malé parkovisko.

Celková dĺžka rokliny je zhruba 1 kilometer a výstup na jej vrch vám zaberie 45 minút. Je ale treba si tu oddýchnuť, posedieť a natiahnuť čas aspoň na 2 hodinky.

Zejmarska roklina, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Zejmarská roklina, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Najmä ak idete s deťmi. Táto roklina je ako stvorená pre turistov-začiatočníkov, ktorí s turistikou v Slovenskom raji iba začínajú. Je tu iba jeden rebrík, ktorý síce nie je úplne najmenší, ale bežné deti, ktoré majú radi preliezačky by to dali v pohode (samozrejme s nejakou podporou rodičov).

Aj táto roklina je jednosmerná a končí na Geravách, kde sa môžte povoziť na koníkoch alebo občerstviť v bufete. Ak sa musíte vrátiť späť k ústiu rokliny, máte na výber dve možnosti.

Koníky, Geravy, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Koníky, Geravy, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Tá kratšia vedie cez Dedinky zelenou značkou a odtiaľ potom červenou na Biele Vody. Celková dĺžka trasy vrátane rokliny je 5,4km a prejdete ju za 2 hodiny.

Dlhšia trasa taktiež po zelenej značke len opačným smerom cez Predný a Zadný Hýľ je síce dlhšia (celkovo s roklinou 7,4km/2:34h), ale z Geráv až po ústie rokliny už len mierne klesáte.

Zejmarská roklina, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Zejmarská roklina, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Turistická mapa Zejmarská roklina.

10. Stratenský kaňon

Stratenský kaňon je určite najmenej náročná túra v Slovenskom raji. Začína v obci Stratená a na úseku dlhom 1 kilometer je tu nulové prevýšenie.

Je to asfaltová cesta vhodná aj pre kočíky, ktorá kedysi slúžila na dopravné účely. Dnes je už však pre autá uzavretá a miesto nej je vybudovaný tunel.

Deti si tu užijú samotu v prírode (veľa ľudí sem nezavíta ani v najvyššej sezóne) a tiež môžu obdivovať kvietky, motýle a iné živočíchy, potok, skaly a na rázcestí k Havranej skale sa môžu pohrať v potôčiku, či vyliezť na skalu (je kúsok od rázcestia) po ľavej strane.

Stratenský kaňon sa dá jedným smerom prejsť za 15 minút, no keďže nám malý Miško spal v kočíku 3 hodiny (na takomto parádnom vzduchu sa ani nečudujem), strávili sme tu skoro 4 hodiny. A vôbec sme sa nenudili!

Stratenský kaňon, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Stratenský kaňon, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Turistická mapa Stratenský kaňon.

11. Havrania skala

Ak prídete do Stratenského kaňonu bez kočíka, v jeho strede môžte odbočiť na žltú značku, ktorá vás zavedie na vrch nazvaný Havrania skala (1153m) s krásnou vyhliadkou do celého okolia.

Vrátiť sa k parkovisku do Stratenej môžte po zelenej značke okruhom dlhým 7,6 kilometrov, čo vám dokopy s výstupom na Havraniu skalu zaberie asi 3 hodiny.

Havrania skala, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Havrania skala, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko / foto: Jerzy Opioła

Turistická mapa Havrania skala.

12. Palcmanská maša – Najstudenšia voda na Slovensku

Ak trávite dovolenku v Slovenskom raji, v obci Dedinky sa môžte okúpať v najstudenšej vodnej nádrži na Slovensku – Palcmanskej maši. Ak sem prídete v zime, tak sa na jej vodnej ploche môžte aj korčuľovať. Domáci si tú každý rok vytvoria niekoľko hokejových ihrísk.

Na vodnej ploche si môžte požičať aj vodné bicykle alebo člny a vychutnať si rôzne pohľady, ktoré z brehu nezažijete. Člnom sa môžte dostať až do vedľajšej rekreačnej osady zvanej Stratenská Píla, táto časť je tiež veľmi zaujímavá, 2 krát sa tu totiž preplavíte popod mosty železničnej trate, ktorá na záver končí v tuneli.

Palcmanská maša, Dedinky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Palcmanská maša, Dedinky, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

13. Stratenská Píla

Vyššie spomínaná Stratenská Píla je oblasť, kde nájdete neskutočný pokoj a ticho. Ak máte malé deti, prípadne kočiar, 1,5km prechádzka z obce Stratená po asfaltovej ceste sa vám popri rieke Hnilec a vysokým skalám bude určite páčiť.

Prevýšenie je tu zanedbateľné, takže všetky deti to tu určite zvládnu bez problémov. V lete tu môžte obdivovať kvietky a chrobáčiky, ktoré sa v nich skrývajú a v zime zasa cencúle, ktoré tu zo skál visia a vytvárajú pekné ľadopády.

Stratenská Píla, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Stratenská Píla, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

Turistická mapa Stratenská Píla.

14. Sokolia dolina

Sokolia dolina má prívlastok najdivokejšia dolina v Slovenskom raji. A prejsť sa ňou je naozaj jeden obrovský nezabudnuteľný zážitok! Len k jej ústiu sa dostanete až po 2 hodinách a to jak z Čingova, tak zo Spišských Tomášoviec.

K jej záveru za ďalších 1,5 hodiny. A naspäť si ešte pripočítajte 3,5 hodiny. Celá túra je dlhá zhruba 18 kilometrov a trvá 7 hodín. No oplatí sa, okrem iného, tu uvidíte aj najvyšší vodopád v Slovenskom raji – Závojový vodopád. Ale rebríky sú tu naozaj výzvou, mne to prišlo tak trochu ako nejaký hasičský výcvik. Mali sme bobky, všetci!

Závojový vodopád, Sokolia dolina, Slovenský raj

Závojový vodopád, Sokolia dolina, Slovenský raj

Turistická mapa Sokolia dolina.

15. Ferrata Kyseľ

Slávnu dolinu, ktorá bola dlhé roky zatvorená znovu sprístupnili a otvorili pre verejnosť koncom leta 2016. Ak ste už nadobudli dobrú zručnosť na rebríkoch a reťaziach v iných roklinách, spoznajte pravú divočinu Slovenského raja vďaka Ferrate Kyseľ.

Avšak tu vám iba odvaha už stačiť nebude, potrebujete tu výstroj, tzv. ferratový set. Ten vám požičajú na viacerých miestach v Slovenskom raji, napríklad na Chate na rázcestí v Čingove, čo je asi najbližšie miesto k nástupu do rokliny Kyseľ. Bez výstroja to ani neskúšajte, hasiči tu s rebríkom pre vás isto neprídu. A odvoz helikoptérou tu môže vyjsť pekne draho.

K ústiu rokliny sa dostanete po modrej značke od Čingova a potom od ústia Bieleho potoka po zelenej značke. Celá ferrata má dĺžku len 2 kilometre, no od Čingova budete musieť zdolať ešte ďalších 5 kilometrov.

Zo záveru ferraty môžte pokračovať ďalšou časťou rokliny Veľký Kyseľ, alebo roklinou Malý Kyseľ alebo sa môžte vrátiť cez Kláštorisko späť k ústiu Bieleho potoka a potom na Čingov. Možností tu je fakt viac než dosť.

Ferrata Kyseľ, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Ferrata Kyseľ, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko / foto: Peter Olekšák

Turistická mapa Ferrata Kyseľ.

16. Malý Kyseľ

Roklina Malý Kyseľ patrí (asi ako všetky ostatné) medzi najkrajšie v Slovenskom raji. Jeho najfotogenickejšia časť je asi Machový vodopád. Do rokliny sa rúti zo strany rovno na turistický chodník takže ak máte šťastie na veľa vody, suchý odtiaľto určite neodídete. Pršiplášť je tu preto základným vybavením.

Na Malý Kyseľ sa dostanete z už spomenutej ferraty Kyseľ alebo z Kláštoriska. Roklina končí v závere obľúbenej Suchej Belej, odkiaľ sa v letnej sezóne môžte spustiť do Podleska na bicykli.

Malý Kyseľ, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Malý Kyseľ, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko / foto: Midnight Runner

Turistická mapa Malý Kyseľ.

17. Ranč pod Ostrou skalou

Ak ste vždy len počúvali o tom, že najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta, urobte zmenu a sami si takýto pohľad užite na Ranči pod Ostrou skalou! Ranč v štýle amerického westernového mestečka nájdete neďaleko Dobšinskej ľadovej jaskyne.

Ak premôžete strach (ako som premohol tohto roku ja) a vysadnete na koníka uvidíte Slovenský raj v úplne inom svetle než ste ho doteraz videli. Rančeri vás tu povodia po okolitých lúkach, z ktorých sú vidieť nádherné scenérie a pochopíte prečo sa to o tom najkrajšom pohľade na svet toľko hovorí…

Ranč pod Ostrou skalou, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Ranč pod Ostrou skalou, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

18. Farma na Samelovej lúke

V Slovenskom raji je viacero možností kde sa dá na koníkoch zajazdiť. Jednou z nich je aj Farma na Samelovej lúke. Nachádza sa neďaleko železničnej stanice Dobšinská ľadová jaskyňa (kam sa okrem bežných spojov, dalo v lete 2018 dostať aj unikátnym Ľadovým expresom), takže ak máte namierené do jaskyne, urobte si chvíľu prestávku a príďte sa na koníky aspoň pozrieť. Cenník vozenia sa na koníkoch 2018: 7,-EUR/30 min. resp. 12,-EUR/hodina

Okrem koní tu však je viacero ďalších domácich zvierat (kozičky, ovečky, kačky, husy, kury, či prasiatka) a dá sa tu stráviť aj noc. Nám však na email nikto neodpovedal…

Farma na Samelovej lúke, Slovenský raj

Farma na Samelovej lúke, Slovenský raj

19. Náučný chodník Mokrade Hnilca

Navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu sa oplatí nielen kvôli jaskyni ale aj kvôli jej okoliu. Nesadajte teda hneď po prehliadke jaskyne do áut, ostaňte tu celý deň. Hneď pri parkovisku totiž začína nový náučný chodník Mokrade Hnilca.

Je necelých 500 metrov dlhý no dozviete sa tu, že Slovenský raj nie je len o roklinách, rebríkoch a reťaziach… My sme sem prišli v podvečer, keď bola jaskyňa už zatvorená a tak sme si ho vychutnali pekne osamote.

Náučný chodník Mokrade Hnilca, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko
Náučný chodník Mokrade Hnilca, Slovenský raj, Košický kraj, Slovensko

20. Dedinky

V Slovenskom raji je niekoľko ideálnych východiskových turistických miest. A jedným z top v južnej časti Slovenského raja je dedinka s jasným názvom Dedinky. Je tu množstvo ubytovacích možností hlavne na súkromí, jazdí tu vlak, takže sa viete ľahko presúvať niekam ďalej ale hlavne je tu naozaj nádherne!

Vďaka Palcmanskej maši a blízkosti Dediniek k Dobšinskej ľadovej jaskyni je toto miesto ideálne na letnú, či zimnú dovolenku (ostatné ročné obdobia sú tu tiež nádherné!) Turistická mapa: https://en.mapy.cz/s/30tIL

Dedinky, Slovenský raj

Dedinky, Slovenský raj

21. Geravy

Geravy je rozsiahla planina vo výške 1032 metrov, na ktorej je Horský hotel Geravy. Hotel je funkčný a ponúka ubytovanie v jednom z najunikátnejších prírodných miest na Slovensku. Na Geravách by sa malo dať aj zajazdiť na koni!

Geravy sú aj dobrou križovatkou turistických chodníkov, než ich všetky prejdete, dá sa tu stráviť aj dobrý aktívny týždeň! Turistická mapa: https://en.mapy.cz/s/deluzomono

Geravy, Slovenský raj

Geravy, Slovenský raj

22. Unikátna sedačková lanovka

Na vyššie spomenuté Geravy sa dostanete pešo alebo na bicykli ale od 7.8.2023 už aj lanovkou. Tá je unikátna, bola postavená v roku 1970 a ročne sa ňou povozilo na 15,000 ľudí. Sám som mal tú česť.

V roku 2012 ju už ale odstavili a po nekonečne dlhej rekonštrukcii dnes znovu otvorili!!! Tak je čas znovu vyraziť do Slovenského raja! Na lanovku nasadnete v dedinke Dedinky alebo na Geravách. Za obojsmerný lístok zaplatíte 15,-/dospelý alebo 10,- jednosmerný. Prevádzkovať lanovku bude obec.

Že vám tento zoznam nestačí? Pozrite si vyše 180 ďalších krás na východnom Slovensku! Kam na výlet – Východné Slovensko! 180+ tipov na najkrajšie miesta Východného Slovenska!

Slovenský raj je teda miestom, kde sa stretáva jedinečná príroda, dobrodružstvo a kultúra. Národný park ponúka nekonečné možnosti pre relax aj aktívny oddych. Pre tých, ktorí túžia po prežití skutočného dobrodružstva v srdci prírody, je Slovenský raj ideálnym cieľom. Ak ste ešte Slovenský raj nenavštívili, mali by ste zažiť túto nádheru na vlastné oči a odniesť si domov nezabudnuteľné spomienky.

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

8 komentárov

  1. Jalci píše:

    Pomohli by lepšie orientačné tabule a značenie a nie reklamy

  2. Petr Mikšánek píše:

    Zdravím,
    Sokolí dolinu jsme s manželkou prošli letos na jaře, Závovový vodopád je naprosto úchvatný. Můžu jen doporučit.

  3. Ondrej Kusý píše:

    Veľmi dobre spracovaný blog/súhrn čo vidieť. Pomohlo s výberom, aj keď aj tene ešte budeme musieť zúžiť :).

  4. Ivan Nedělka píše:

    Velmi dobrá stránka, chystám program rodinné dovolené (15 osob ve věku 16 – 76 let), jez čeho vybírat. Moc děkuji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *