Vyhliadkové veže / Rozhľadne – Slovensko a Česká Republika – veľká mapa

Vyhliadková veža Čierny Balog

Vyhliadkové veže sú pre mnohých z nás lákadlom, a tu je parádna mapa vyhliadkových veží (rozhľadní) na Slovensku, v Čechách a vlastne… kam len mapy.cz dovidia! Ak sa vám nasledujúca mapa nezobrazuje správne (s jasne vyznačenými vyhliadkovými vežami) kliknite na mapy.cz a do vyhľadávania zadajte Rozhledna.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Koľko ich všetkých je, netuším, ale vyzerá to na poriadne dlhý turistický zoznam! 🙂 Čo poviete.

Vyhliadkové veže / Rozhľadne – Východné Slovensko

Tu je niekoľko vyhliadkových veží, ktoré som zatiaľ prešiel na Východnom Slovensku.

1. Vyhliadková veža Košice – Hradová

Vyhliadková veža sa týči nad mestom Košice a je pekne viditeľná z každého miesta v meste. Dostanete sa na ňu niekoľkými spôsobmi, napríklad z Podhradovej alebo z parkoviska pod Vyhliadkovou vežou (tu stojí aj autobus smerujúci do ZOO, resp. do Kavečian).

Súčasťou vyhliadkovej veže je aj mini zoo, detské ihrisko, amfiteáter a nájdete tu aj košický hrad, Náučný chodník Dreviny, lesnú cestičku zdobenú drevenými zvieratkami a tiež ďalšiu vyhliadkovú terasu, ktorá je voľne prístupná. Mapa z Podhradovej cez Vyhliadkovú vežu na zastávku autobusu pod vežou: https://en.mapy.cz/s/cukafuboje

Vyhliadková veža Košice

Vyhliadková veža Košice

2. Vyhliadková veža Veľký Milíč

Táto vyhliadková veža je pár krokov za hranicou s Maďarskom a poskytuje nádherný výhľad do Maďarska a na maďarskú časť Slanských vrchov známu pod názvom Zempléni-hegység.

Okrem iného z nej uvidíte aj zrekonštruovaný hrad Fúzer a ak máte viac času tak ho určite navštívte. Vyhliadková veža Veľký Milíč je najrýchlejšie dostupná z obce Slanská Huta: https://en.mapy.cz/s/rahovagoco

Vyhliadková veža Veľký Milíč 1

Vyhliadková veža Veľký Milíč 1

3. Vyhliadková veža Čerešenka

Vyhliadková veža Čerešenka sa nachádza neďaleko Košíc medzi obcami Chrastné a Čižatice. Poskytuje nádherný výhľad na celé pohorie Slanských vrchov a tiež Volovské vrchy.

Dostanete sa sem na bicykli z Košíc alebo autom, neďaleko vyhliadkovej veže je malé odstavné miesto pri ceste pre niekoľko áut. Mapa: https://en.mapy.cz/s/dukabutaju

Vyhliadková veža Čerešenka 5

Vyhliadková veža Čerešenka 5

4. Vyhliadková veža Tokaj

Vyhliadková veža Tokaj je asi najikonickejšou vyhliadkovou vežou na Východnom Slovensku. Zasadená pekne medzi vinice Tokajského vínka poskytuje výhľad na maďarskú časť Slanských vrchov a mestečko Sátoraljaújhely.

Ak sa tu chcete poobzerať ešte viac, prečítajte si článok o Tokaji. Táto rovinatá oblasť je ako stvorená na bicykel! Mapa: https://en.mapy.cz/s/lumokakovo.

Vyhliadková veža Tokaj 4

Vyhliadková veža Tokaj 4

5. Vyhliadková veža Oborín

Vyhliadková veža Oborín neposkytuje ďaleké výhľady, jej zámer bude asi pozorovanie vtáctva alebo iných zvierat. Hlavnou atrakciou pri vyhliadkovej veži je však vodná zážitková cesta, ktorú v obci Oborín postavili iba nedávno.

Drevený mostík dlhý 250 metrov vedie ponad zaplavený lužný les a dostane vás takto do srdca džungle! Už tu chýbajú len hady a nejaký ten krokodýl… Ktovie, možno nejaké aj uvidíte… Mapa: https://en.mapy.cz/s/moforoduja

Vyhliadková veža Oborín 4

Vyhliadková veža Oborín 4

6. Vyhliadková veža Senianske rybníky (Vtáčí raj)

Vtáčí raj vytvorila príroda na Senianskych rybníkoch a posiela tu každoročne niekoľko tisíc vtákov aby nám ukázali aký je vtáčí svet nádherný a pestrý. Na jeseň a koncom zimy keď začne vtáctvo migrovať z teplých krajín na sever a opačne tu máte možnosť zažiť nezabudnuteľné vtáčie divadlo.

V okolí Senianskych rybníkoch je niekoľko vyhliadkových veží. Stačí sa schovať do jednej z nich a čakať… Nám sa tiež osvedčila safari metóda a to jazdenie autom medzi okolitými dedinkami. Pri cestách by tu ale mali vytvoriť viac odstavných miest. Bohužiaľ sa vtáky veľmi neradi fotia a hneď ako vystúpime z auta a vytiahneme foťáky už letia preč… Pri kaštieli v obci Senné je parkovisko, kde začína náučný chodník Vtáčí raj. Mapa: https://en.mapy.cz/s/jolufehehe

Vyhliadková veža Senianské rybníky 5

Vyhliadková veža Senianské rybníky 5

7. a 8. Vyhliadkové veže Hrhovské rybníky 1 a 2

Na oboch stranách veľkého Hrhovského rybníka vznikli nedávno dve vyhliadkové veže. Z jednej je krásny pohľad na západ slnka nad jazerom, z druhej je rovnako krásny pri východe slnka.

Mapa: https://en.mapy.cz/s/canolojoro

Vyhliadková veža Hrhovské rybníky 4

Vyhliadková veža Hrhovské rybníky 4

9. Vyhliadková veža Slnečný lúč Zemplínska šírava (v rozpade)

Kto by nepoznal vežu, ktorá musela byť na každej dovolenkovej pohľadnici zo Zemplínskej šíravy. Je krásna už sama o sebe a dnes je už výstup na ňu iba na vlastnú zodpovednosť.

Nájdete ho vedľa známeho disko Hotela s názvom Lodenica Lúč (bohužiaľ už schátralého). Mapa: https://en.mapy.cz/s/bebofuzeme

Vyhliadková veža Slnečný lúč, Zemplínska Šírava

Vyhliadková veža Slnečný lúč, Zemplínska Šírava

Vyhliadkové veže / Rozhľadne – Stredné Slovensko

Na Strednom Slovensku sa mi podarilo zatiaľ navštíviť iba tieto rozhľadne, ak máte tipy a fotky, pošlite prosím na julo@tipnatrip.com.

11. Vyhliadková veža Terchová

Jedna vyhliadková veža sa nachádza v Terchovej, teda, je k nej trochu nutné vyšľapať. Priamo z centra Terchovej sem vedie značený chodník, takže nezablúdite. (mapa: https://en.mapy.cz/s/hudejapajo)

Má názov Terchovské srdce a poskytuje nádherný výhľad na Terchovú a Tiesňavy.

Vyhliadková veža Terchová 4

Vyhliadková veža Terchová 4

12. Vyhliadková veža Zbojská

Ikonická vyhliadková veža Zbojská vás priláka už z cesty, hneď ako ju zbadáte. Neďaleko nej je známy a veľmi obľúbený salaš Zbojská, ktorý okrem chutných jedál poskytuje aj zážitky vo forme jazdy na koni či unikátneho ubytovania.

Cez túto časť jazdí v lete jediná parná zubačka na Slovensku, tak si návštevu vyhliadkovej veže dobre naplánujte! Mapa: https://en.mapy.cz/s/panehataca

Vyhliadková veža Zbojská 1

Vyhliadková veža Zbojská 1

13. Vyhliadková veža Čierny Balog

Nad obcou Čierny Balog je Pusté pole, kde máte možnosť vyliezť na nádhernú vyhliadkovú vežu s ešte krajším výhľadom. K vyhliadkovej veži sa dá dostať dvoma spôsobmi, bohužiaľ ani jeden nie je značený… 1. spôsob: https://en.mapy.cz/s/mugodobuvo, 2. spôsob: https://en.mapy.cz/s/hejohurale

Vyhliadková veža Čierny Balog

Vyhliadková veža Čierny Balog

Vyhliadkové veže / Rozhľadne – Západné Slovensko

Na západnom Slovensku som zatiaľ žiadnu vyhliadkovú vežu nenavštívil. Ak máte nejaké fotky a tipy, ktoré vyhliadkové veže sa oplatí navštíviť na Západnom Slovensku, napíšte mi do komentára pod článkom alebo na julo@tipnatrip.com.

Ďalšou možnosťou kde si môžte zobraziť vyhliadkové veže je v google maps (túto mapu spracovali chytrí kolegovia z FB skupiny Rozhľadne Slovenska a my:

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *