Cyklotrip Lipany -> Košice (80km)

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) mapa

Z mestečka Lipany až do Prešova je v dĺžke 40km (až po obec Haniska) ukončený cyklochodník Eurovelo 11. Prevažne je asfaltový a vedie mimo ciest, občas cez záhradkársku oblasť kde boli aj autá ale len veľmi zriedka.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

EuroVelo je sieť cyklotrás, ktorá sa buduje od roku 1993 s cieľom vytvoriť a rozšíriť sieť diaľkových cyklotrás po celej Európe. EuroVelo 11 ponúka možnosť prejsť si Slovenskom od severu na juh. Celkovo má táto trasa dĺžku 6,800 kilometrov a prechádza viacerými krajinami severnej, strednej a južnej Európy. Spája najsevernejší bod Škandinávie Cape Nord v Nórsku s Aténami v Grécku.

Cyklovýlet z mestečka Lipany až do Košíc

My sme sa z Košíc do Lipan dostali priamym vlakom, odtiaľ už na bicykloch späť cez obce Rožkovany, Jakubova voľa, okolo Pečovskej Novej Vsi do Sabinova a ďalej cez Šarišské Michaľany a Veľký Šariš až do Prešova.

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 2

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 2

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 3

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 3

Cyklochodník je pekne značený, s informačnými tabuľami a rôznymi ihriskami, občerstvením po celej trase. Sú tu pekné výhľady na okolitú krajinku.

Celá trasa vedie v podstate dole kopcom, bez nejakého prevýšenia, takže táto trasa je vhodná aj pre najmenších. Tí zdatnejší si samozrejme môžu urobiť zachádzky do mestečka Lipany, Sabinova alebo na hrad Šariš.

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 1

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 1

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 4

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 4

Zo sídliska III v Prešove sa parádnym cyklochodníkom popri Toryse dostanete až po Country Club v obci Haniska. Odtiaľ do Košíc sú už asi len 2 možnosti.

Buď pôjdete po hlavnej ceste cez dediny Kendice, Lemešany a Budimír (my sme si tento krát zvolili túto trasu) alebo cez kopce mimo ciest (táto trasa je ale dosť náročná s väčším prevýšením, ale za to nádherná!). Našťastie v sobotu podvečer nás po ceste nemíňalo veľa áut.

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 7

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 7

V Budimíri sme odbočili na ulicu Parádna a za ulicou už v lese je odbočka do ľava kde už vychodenou lesnou cestou prídete až k diaľnici pod ktorou je podchod a ďalej na Zelený dvor asfaltkou.

A potom už len cez nádherný Furčiansky lesopark až do Košíc.

Cyklovýlet Lipany - Košice (Eurovelo 11) 5

Cyklovýlet Lipany – Košice (Eurovelo 11) 5

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *