Kam na výlet – Východné Slovensko! 183 tipov na najkrajšie miesta Východného Slovenska!

Šikľavá skala, Východné Slovensko

59. Košice

Tak ako má Sicília svoje Palermo, má aj východné Slovensko svoju metropolu! A sú si veľmi podobné! Aj tu môžte kľudne výjsť z domu po mafiánsky v teplákoch s taškou z posilňovne a tváriť sa ako najväčší z najväčších (capo di tutti capi). Dokonca tu nemusíte používať ani smerovky, pretože tu každý vodič veľmi dobre vie kam chce odbočiť. Môžete tu jazdiť 90-kou aj na miestach kde je predpísaná 50-ka a 130 kde je 80-ka, alebo aj obehovať cez 2 plné čiary, otáčať sa na semafore…

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Ani priechod pre chodcov tu pre vodičov neplatí, ale platí tu pravidlo, že ak naskočí červená, musíte namiesto brzdy dupnúť na plyn, pretože ten za vami ešte stíha prejsť. Policajtov som tu videl merať rýchlosť naposledy pred pár rokmi, je to zbytočné, každý je Náš človek!

Dom sv.Alžbety a kaplnka sv. Michala, Košice, Východné Slovensko
Dom sv.Alžbety a kaplnka sv. Michala, Košice, Východné Slovensko

Tvorba webstránok

Zato tu (a iba tu) na každom kroku stretnete nejakého šraca alebo čaju… A ak by ste okrem Palerma chceli za deň stihnúť aj Neapol, v Košiciach to nie je problém, odpad tu ľudia hádžu rovno z okien a všade je toľko bordelu ako v Neapole. Vidět Košice a zemřít!

Je to mesto plné úspešných vládnych programov, ktoré sa tu realizovali v dávnej aj nedávnej minulosti, z ktorých mnohé nám závidia nielen v iných mestách na Slovensku ale aj v zahraničí. Len tak v skratke spomeniem vytvorenie sídliska s najväčšou produktivitou práce na Slovensku, Luníka IX. Alebo stavbu mega železiarní na mieste kde po rude niet ani chýru ani slychu, alebo nedávny projekt parkovania realizovaný úspešnou súkromnou firmou z Cypru s kamarátmi na všetkých postoch v Strane.

Miklušova väznica, Košice, Východné Slovensko
Miklušova väznica, Košice, Východné Slovensko

No a okrem toho, že je to podľa môjho (ako Košičana) skromného názoru najkrajšie mesto na Slovensku, nájdete tu, okrem už spomenutého, krásne centrum, ktoré je najväčšou mestskou pamiatkovou rezerváciou na Slovensku.

Najväčšou dominantou mesta je samozrejme najväčší kostol na Slovensku, zároveň najvýchodnejšia gotická katedrála, ktorá stojí medzi ďalšími gotickými a inými pamiatkami, spievajúcimi či nespievajúcimi fontánami so živými aj neživými rybičkami, parkmi, múzeami, galériami…

Obklopené kopcami a lesmi, síce bez akvaparku ale zase s jazerom kde sa dá kúpať dokonca zdarma jak v lete tak aj v zime… 5x väčšia ZOO ako v Prahe! Európske hlavné mesto kultúry 2013. Stačí ti? Zbytočne viac písať, treba prísť a vidieť na vlastné oči! Košice si zaslúžia samostatný článok, preto som o nich napísal toto: Kam do mesta Košice – 41 miest a akcií, ktoré v Košiciach musíte navštíviť

Jazero v Košiciach, Východné Slovensko
Jazero v Košiciach, Východné Slovensko

60. Poloniny

Už ste počuli o parku tmavej oblohy? Tak to nájdete práve v národnom parku Poloniny. Vraví sa, že si tu neuvidíte ani na koniec nosa, proste ozajstná tma, neviem či aj cez deň ale v noci určite! Takže kto má tmu rád, mal by prísť sem.

No a okrem toho sú Poloniny aj domovom pralesa, ktorý je zapísaný v UNESCO spolu s niekoľkými ďalšími pralesmi na Slovensku, Ukrajine a Nemecku. Je to náš najmladší národný park a je tak ďaleko od všetkých, že sem nikto nechodí! Prví tu už síce nebudete ale je veľká pravdepodobnosť, že nikoho nestretnete. Takže ak vám je už nevoľno z davu v Tatrách, tu si naopak do rovnakej sýtosti užijete samotu.

Národný park Poloniny, Východné Slovensko
Národný park Poloniny, Východné Slovensko / Ján Sokoly

61. Kremenec

Určite ste už počuli o jednom mieste, kde sa stretávajú 3 krajiny – okrem Slovenska ešte Poľsko a Ukrajina. Tak to je práve tu na vrchu Kremenec. S jeho výškou 1221 metrov je to najvyšší vrch v Poloninách a je to zároveň aj najvýchodnejšie miesto Slovenska. Je obklopený nádhernými lesmi a pralesmi, ktoré sú zapísané v prestížnom zozname UNESCO. Nebojte sa ak tu uvidíte zubry, sú ozajstné, neušli zo zoo ale žijú tu voľne v prírode!

Kremenec ale nie je žiadny výhľadový vrch, je treba prejsť ešte necelé 2km do Poľska na Wielku Rawku (1,307m) odkiaľ je nádherný 360° výhľad do celého okolia. Najľahšie sa sem dostanete z obce Nová Sedlica. Odporúčam trasu rovnakú tam aj späť. Mapa: https://en.mapy.cz/s/durevadeku

Kremenec - Trojmedzie Slovensko Poľsko Ukrajina, Poloniny, Východné Slovensko

Kremenec – Trojmedzie Slovensko Poľsko Ukrajina, Poloniny, Východné Slovensko

62. Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči

Minigalériu drevených kostolíkov v Uliči si pri návšteve Polonín nemôžte nechať újsť. Drevené kostolíky z 18. storočia, ktoré boli postavené v dedinkách východného Slovenska si môžte pozrieť na jednom mieste – v Uliči. Mapa: https://en.mapy.cz/s/jusonepazu

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči

Minigaléria drevených kostolíkov v Uliči

63. Bardejov

Ďalšie UNESCO mestečko, Bardejov, už určite každý z vás aspoň raz navštívil. Ak nie, tak radšej nečakajte, aby ste to stihli kým ste ešte tu. Pretože je naozaj nádherné!

Jeho hlavnou dominantou je Bazilika svätého Egídia spolu s mestskou radnicou. Centrum mesta je chránené hradbami po ktorých sa môžte prechádzať. Každý rok sa tu koncom augusta usporadúva Bardejovský jarmok, kedy do mestečka zavíta obrovské množstvo zvedavcov. Ani Staromák pri rozsvecovaní vianočného stromčeku nie je tak plný.

Bardejov, Východné Slovensko
Bardejov, Východné Slovensko

64. Bardejovské kúpele + skanzen

Ak sa vám zažiada užiť si trochu karlovarskej atmosféry nemusíte hneď cestovať cez dve republiky. Stačí prísť na východ do Bardejovských kupeľov. Síce sa tu nevyrába Becherovka a asi ani žiadna iná bylinkovica, ale za to oplátok, kúpeľnej atmosféry a pohodovej prechádky po peknom parku si tu užijete dostatok.

A mojím favoritom je prvý skanzen na Slovensku, ktorý tu slúži ľuďom už od roku 1965. Hneď by som menil panelákovú králikáreň za hocktorú z týchto dreveničiek.

Vstupné do skanzenu v Bardejovských kúpeloch: 2,-EUR/dospelí, 1,-EUR/deti

Bardejovské kúpele skanzen, Východné Slovensko
Bardejovské kúpele skanzen, Východné Slovensko

65. Hrad Zborov

Neďaleko Bardejova je dedinka Zborov, ktorá je domovom zrúcaniny hradu Zborov, ktorého história sa začala písať už v 13. storočí. Na hrad vedie niekoľko cestičiek, takou najľahšou a najrýchlejšou je cesta z dediny Zborov. Vyberte si dlhšiu ale menej náročnú trasu (30min) – tá strmá za 20min je fakt náročná, hlavne po alebo počas dažďa.

Inak je hrad vhodný aj pre návštevy s deťmi, len na hrade si ich držte skrátka, sú tam miesta cez ktoré sa dá ľahko vypadnúť z veľkej výšky. Hrad je ale nádherný, ak budete na východnom Slovensku, nemôžte ho vynechať! Turistická mapa: https://sk.mapy.cz/s/danehefazo

Hrad Zborov, Bardejov, Východné Slovensko

Hrad Zborov, Bardejov, Východné Slovensko

66. Drevené kostolíky

Na východnom Slovensku je veľké množstvo drevených kostolíkov. A všetky sa oplatí vidieť, každý z nich je unikát! A nielen to. Nachádzajú sa na takých miestach, ktoré vám vyrazia dych. Až tak, že nebudete veriť, že ste stále na Slovensku! Neveríte? Nuž… uveríte! 🙂 O drevených kostolíkoch na Slovensku tu máme samostatný článok.

Drevený kostolík, Miroľa, Východné Slovensko
Drevený kostolík, Miroľa, Východné Slovensko

67. Šarišský hrad

Hrad? Nuž… skôr by som to nazval kopec, ale je pravda, že kedysi tu hrad naozaj stál, ostali tu po ňom ruiny. Tie si však vzal konečne pod palce mesto Veľký Šariš, ktorý už Hrad Šariš roky obnovuje a rekonštruuje a tak dostáva hrad celkom novú tvár!

Uvidíte ho rovno nad pivovarom Šariš, neďaleko od Prešova a až sa vyškriabete hore, naskytne sa vám veľmi pekný výhľad do jeho okolia. Najlepšie sa sem však ide na bicykli. Areál hradu je dosť veľký a počas roka sa tu konajú všeliaké hradné slávnosti a akcie, napríklad Filmový festival pod holým nebom. Mapa z Veľkého Šarišu cez Hrad Šariš a ďalej do Michaľan na vlak: https://en.mapy.cz/s/repelofacu.

Hrad Šariš 2

Hrad Šariš 2

68. Kapušianský hrad

Okolie Prešova sa len tak hemží hradmi. Jeden je aj v dedinke Kapušany na kopci odkiaľ sú tiež krásne výhľady na Slanské vrchy. Dá sa sem prísť vlakom z Prešova a odtiaľ potom okolo hradu pokračovať po značených chodníkoch až k Starej Dúbrave (späť do Prešova), kde môžete nastúpiť na MHD. Treba ale počítať s niekoľkými hodinami. Mapa: https://en.mapy.cz/s/2X3Yy

Zo všetkých hradov, ktoré sú v blízkosti Prešova ostalo z tohto hradu najviac, preto ak očakávate od návštevy hradu, že uvidíte aj nejaký hrad, tak Kapušianský hrad je na tom najlepšie! Výstup na hrad po značenej turistickej cestičke je ale trochu náročný (strmý) takže sa tu poriadne zadýchate. Na hrade je vybudovaná aj vyhliadkova veža ale pri našej návšteve bola zatvorená, správca ešte asi ráno o siedmej spí.

Kapušanský hrad, Kapušany, Prešov, Kam na výlet Východné Slovensko

Kapušanský hrad, Kapušany, Prešov, Kam na výlet Východné Slovensko

69. Zbojnícky hrad

Tak tu som hrad nenašiel, ani žiadnu zrúcanimu (asi som sa zle pozeral). Ale čo som tu našiel bol unikátny pohľad na Prešov a Vysoké Tatry nad ním. Preto je toto miesto v mojom zozname!

Auto sme nechali v Ruskej Novej Vsi a odtiaľ sme šli na kopec asi tak hodinku. Na konci však treba výjsť strmo hore a v zime sa tu šmýka, tak dôrazne doporučujem vziať mačky. Zatiaľ mi ich nikde netrebalo až tak ako tu, no nemal som ich so sebou. ?

Zbojnícky hrad, Prešov, Východné Slovensko
Zbojnícky hrad, Prešov, Východné Slovensko

70. Hrad Šebeš

Poznáte Prešovskú hradnú cestu? Je to projekt, ktorý dáva do povedomia 6 hradov v okolí Prešova. 3 som spomenul vyšie a štvrtým je Hrad Šebeš. Dnes sme ho navštívili a náhodou sa tu práve diali Hradné hody!

Veľa tu z hradu už neostalo, asi iba základy múrov, ale to miesto je pecka! Okrem nádherného výhľadu všade dookola tu panuje extra pokoj a kľud (prišli sme skôr než začali hody). Výstup naň zvládol aj náš 2,5 ročný syn, takže to bola taká pekná prechádzka po lese v chládku stromov! S autom môžte prísť až pod hradný kopec, a odtiaľ už radšej pešo. Mapa: https://en.mapy.cz/s/2WyqQ

Hrad Šebeš, Kam na výlet Východné Slovensko

Hrad Šebeš, Kam na výlet Východné Slovensko

71. Kaštiel a archeopark Hanušovce nad Topľou

Tak tu nás milo prekvapilo viac vecí:

1. Šli sme si sem pozrieť kaštieľ a našli sme dva hneď vedľa seba!
2. Čakali sme, že prehliadka kaštieľa bude trvať tak maximálne hodinu, ale zistili sme, že je tu čo robiť aj pol dňa!
3. Malý kaštieľ je krásne zrekonštruovaný a veľký bude za chvíľu (boli sme v auguste 2018)!
4. Hneď vedľa kaštieľa sme našli archeopark, kde si človek môže prejsť všetky spôsoby bývania a života človeka odkedy je človek človekom.

A na takéto malé nenápadné mestečko akým sú Hanušovce nad Topľou by to tu isto nikto nečakal! Majú to tam fakt pekné, veľa krásnych domčekov a dobových postavičiek, domáce zvieratká, ovečky, aj koníky a dobové náradie, či hudobné nástroje v archeoparku. A v kaštieli zase vlastivedné múzeum s toľkými expozíciami, že ak by ste chceli prejsť všetko a detailne to preštudovať budete potrebovať aj celý deň!

Kaštieľ a archeopark Hanušovce nad Topľou

Kaštieľ a archeopark Hanušovce nad Topľou

72. Lom Skrabské

Neďaleko Hanušoviec nad Topľou je nádherný lom Skrabské zaplavený spodnou vodou. O tomto lome som čítal v poslednom čase fakt veľa, roky už o tom píšu všeliaké noviny ako o skrytom raji na Slovensku, slovenských Plitvických jazerách, či magickom mieste pre milovníkov prírody… Nuž… fakt je, že takúto tyrkysovú nádhernú vodu u nás len tak nenájdete. A že je aj obrovská – plocha hladiny má 40,000m2! Beňatina je len jedna petina tohto lomu!

Výhľady na vodu sú fakt nádherné! Kúpať sa v tejto vode musí byť zážitok! Akurátže… má jeden problém, slovenský! Nám prišlo, že je tento lom v strede smetiska, všade kam sa otočíte uvidíte odpadky… A plávajú aj na vodnej hladine… Navyše prístup k vode je obmedzený (veľmi strmé svahy), kúpanie nebezpečné, v šlapkách nepochodíte, tu treba turistické topánky! Ale toto miesto určite treba vidieť! 🙂 Nebyť tých odpadkov, bola by to neskutočná krása! S autom sa dá dostať až k lomu.

My sme tu s deťmi nabehli s plávacími kolesami, rukávnikmi, v šlapkách… no zhodnotili sme nakoniec kúpanie veľmi nebezpečné (nielen pre deti) a nakoniec sme sa neokúpali. Ak sa aj vy rozhodnete neokúpať, nevadí, neďaleko je ďalší bod – Rekreačné stredisko Lysá hora alebo Domaša!

Mapa: https://en.mapy.cz/s/2X4Bg

Lom Skrabské, Kam na výlet Východné Slovensko

Lom Skrabské, Kam na výlet Východné Slovensko

73. Rekreačné stredisko Lysá hora

Ak ste sa v Skrabskom báli okúpať, nevadí! Neďaleko je totiž bio kúpalisko, ktorého voda sa filtruje rastlinkami. Takže žiaden chlór, ani soľ, ale čistá príroda. 🙂

Rekreačné stredisko Lysá hora ale nie je len kúpalisko a to zistíte hneď ako vstúpite dnu. Za nízke vstupné (4,-eur dospelí a 2,-eur deti) si tu môžete zahrať aj plážový volejbal, je tu obrovské ihrisko pre deti, aké na východe len tak neuvidíte.

Dobrá kuchyňa a pivo za normálne ceny, všetko pekne upravené… a to krásne prostredie!!! Za týmto rekreačným areálom stojí honorárny konzul Ukrajiny.

V areáli majú aj pekný amfiteáter s nádherným pódiom a kulisami a celkom náhodou tam počas našej návštevy bolo krásne slovensko – ukrajinské folklórne vystúpenie. Toľko muziky za 4,-eur som na Slovensku už dávno nezažil! Prídeme zas! Mapa: https://en.mapy.cz/s/2XYFf

Bio kúpalisko, Rekreačný areál Lysá hora, Kam na výlet Východné Slovensko

Bio kúpalisko, Rekreačný areál Lysá hora, Kam na výlet Východné Slovensko

74. Šimonka

Najvyšší vrch Slanských vrchov, Šimonka (1 092 m) odkiaľ máte nielen Vysoké Tatry ako na dlani. Ale je tu pekne vidieť aj na východ alebo juh, dokonca je možné vidieť aj Košice.

Najkratšia trasa sem vedie z odstavného miesta za obcou Zlatá baňa, z miesta nazvaného strašidelne ako Temný les s ešte strašidelnejšou nadmorskou výškou 666m a výstup hore trvá necelé 2 hodiny. V zime sa tu dá pekne bežkovať a aj keď je v Prešove už dávno po snehu, tu ho bude stále dostatok. Mapa: https://en.mapy.cz/s/bosodohedu

Šimonka, Východné Slovensko
Šimonka, Východné Slovensko

75. Jaskyňa zlá diera

Najlepšiu reklamu tejto jaskyni spravila 1. naša superstaristka Katka Koščová, ktorej rodinka jaskyňu zlá diera spravuje. Tu nedostanete taký vyčerpávajúci výklad ako v iných našich jaskyniach, kde pracujú samí jaskynný špecialisti vybraní štátnou Správou slovenských jaskýň, túto jaskyňu majú na starosti iba ľudia, ktorých to baví. Ale dostanete tu helmu so svetlom a obrovský zážitok, ktorý sa u nás len tak ľahko inde zohnať nedá. Nájdete ju medzi Prešovom a tunelom Branisko.

Jaskyňa Zlá diera, Východné Slovensko
Jaskyňa Zlá diera, Východné Slovensko

76. Lačnovský kaňon

Predsa by ste kvôli jednej jaskyni sem nechodili, preto je okrem Zlej Diery dobré navštíviť aj neďaleký Lačnovský kaňon, ktorý je od jaskyni Zlá diera čo by ste kameňom dohodili. Je tu pekne, pohodová prechádzka, aj nejaké rebríky a lávky tu sú. A zvládnu to aj deti!

Túru môžte začať v Lipovciach a celá cesta tam aj späť vám nezaberie viac než 3 hodiny. Nezabudnite sa však vyškrabať aj na kopec v strede kaňonu je k nemu odbočka po žltej značke. Nájdete tam parádnu skalnú bránu.

Lačnovský kaňon, Východné Slovensko
Lačnovský kaňon, Východné Slovensko / Ing.Mgr.Jozef Kotulič

77. Lačnov – kde voda tečie hore kopcom

Už na základnej škole sme sa o tomto mieste učili, len vtedy nám to bolo vysvetlené ako očný klam. Nedávno sa sem však nahrnulo množstvo výzkumníkov, geodetov a školákov a zistili, že tu voda naozaj tečie zdola hore a aj autá sa posúvajú opačným smerom než by mali…

Tak to by bola vážne škoda neprísť si to sem omrknúť a pozrieť sa ako tečie voda hore kopcom, ako sa fľaša kotúľa do kopca, dokonca vraj aj autá sa posúvajú hore kopcom. 🙂 Dostanete sa sem z obce Lipovce a niekde pred Lačnovom je tá zázračná cesta.

Lačnov, Fyzikálna anomália

Lačnov, Fyzikálna anomália

78. Kráter vo Vyšných Ružbachoch

Východné Slovensko je plné všeliakých sopiek ale ozajstný kráter tu je iba jeden a dokonca je v ňom prírodná termálna voda a dá sa tu okúpať. Zadarmo! No kto by to sem neprišiel vyskúšať. Okrem toho, Vyšné Ružbachy sú pekným pokojným miestom obklopený krásnymi lesmi, takže aj na prechádzky po okolí sa tu dá výjsť.

Kráter Vyšné Ružbachy, Východné Slovensko
Kráter Vyšné Ružbachy, Východné Slovensko

79. Smrtná Jama ?

Na východe nemáme len miesta, ktoré musíte navštíviť ale aj také, ktoré navštíviť nemôžte! Jedným z nich je Smrtná Jama vo Vyšných Ružbachoch. V jame je zvýšený výskyt CO2, čo môže byť zdraviu a životu nebezpečné!!!

Na jej okraj sa ale dostanete a odtiaľ sa do nej na chvíľu pozrieť môžte! Nájdete ju neďaleko kúpeľov, na turistickom chodníku značenom červene, ktorý vedie na Veterný vrch (1111m) a ďalej na Pieniny, preto sa aj volá Pieninská cesta. Mapa: https://sk.mapy.cz/s/dukutupafo

Smrtná jama, Vyšné Ružbachy

Smrtná jama, Vyšné Ružbachy

80. Múzeum Andyho Warhola v Medzilaborciach

Vždy keď vidím niečo od Andyho Warhola, tak tomu nerozumiem. Videl som ale jeho fotku s Johnom Lennonom a to už bude asi niečo znamenať. Andy Warhol bol Američan, ktorý sa narodil dvom Slovákom (ako inak než z východného Slovenska).

Z obce Miková emigrovali do USA v roku 1914. Po smrti Andyho Warhola vytvorili jeho príbuzní múzeum v mestečku Medzilaborce, ktoré sa venuje jeho tvorbe a životu.

Muzeum Andyho Warhola, Medzilaborce, Východné Slovensko
Muzeum Andyho Warhola, Medzilaborce, Východné Slovensko

81. Údolie smrti – Dukliansky priesmyk

Dukliansky priesmyk sa vpísal do dejín veľmi krutými tankovými bojmi, ktoré sa tu odohrali medzi Ruskou a Nemeckou armádou (zrejme so Slovákmi na oboch stranách…) v októbri 1944. Desiatky tisíc vojakov tu vtedy prišlo o život a vraví sa, že potok, ktorý preteká údolím bol ešte týždeň po skončení bojov zfarbený od krvi do červena.

Priesmyk sa dnes volá aj Údolie smrti a nájdete tu tanky a delá aj s informačnými tabuľami. Je to také prírodné vonkajšie múzeum s mrazivým príbehom.

Dukliansky priesmyk Východné Slovensko
Dukliansky priesmyk, Východné Slovensko

Nebojte sa, to nie je koniec! Ale začiatok!!!
Kliknite sem na ďalšie tipy na východnom Slovensku!!! >>>

Tvorba webstránok

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

67 komentárov

  1. Lucia píše:

    Ahoj, uz som ti davala tip na Drevenik. Koncom leta sme boli na Dukle. Je tam pamatny cintorin a ked prejdes lesom, da sa ist pozriet na vyhliadkovu vezu. No kedze sme namali ruska, hore sme nemohli. Tiez cestou tam su vidiet od cesty dela, tanky, lietadlo, aj k bunkrom sa da ist. Mozem ti na mail poslat nejake fotky pre inspiraciu. Mojmu synovi sa tento vylet pacil ?

  2. Maja píše:

    Ahoj,
    paradna stranka, klobuk dolu.
    V tychto pokoronovych casoch asi ako vacsina Slovakov planujeme tento rok okruh Slovenskom, takze sa urcite inspirujeme 🙂
    Za nas odporucam Liptovsky Jan – mala dedinka, treba vidiet a hlavne vyskusat prirodne „kupalisko“ Kada a Stanisovsku jaskynu. Plus vylety – tury do okolia, smer Stanisovska dolina su bunkre a vrak ruskeho lietadla. Osobne sme nevideli, zacalo nam prsat. Ale aspon sa tam mame preco vratit.

    • Julius Szabo píše:

      Ďakujem, Majka, za pekné hodnotenie 🙂 Liptovský Ján bol nádherný, zatiaľ sme tam boli len raz a to už je pár rokov, ale bolo tam fakt nádherne a určite radi ešte prídeme a potom zas… Aj tie kaštiele tam sú neskutočné. Stanišovskú dolinu prejdeme, dík za tip, toto som vôbec nevedel… Do kadi som sa nevošiel, musím si nabudúce privstať 🙂

  3. Jana píše:

    Pridávam tipy na turistiku – Smrekovica, najvyšší vrch pohoria Branisko, my sme si spravili veľmi peknú okružnú trasu z Vyšného Slavkova a Vysoké Skalky, najvyšší vrch Pienin, vystúpili sme zo Stráňavského sedla. Najbližšie máme v pláne turistiku na Bachureň.

    • Julius Szabo píše:

      Smrekovicu vychvaľuje kolega odkedy tam pred pár rokmi bol. Teraz cez víkend o nej aj dávali niečo v telke, aj o Vyšnom Slavkove! A Pienin som sa zatiaľ vôbec nedotkol… 🙁 Treba konečne vyraziť! 🙂 Dík za tipy, sú perfektné, ako vždy!

  4. Mária Gajdošová píše:

    Super zoznam, možno ešte ZOO v Stropkove, obec Tokajík, Solivarské múzeum v Prešove, RO Sigord, to je čo mi práve napadlo, ale určite je ešte veľa nádherných zákutí nášho krásneho Východného Slovenska

    • Julius Szabo píše:

      Mmmm, pekné tipy! Tieto tu ešte tuším nikto nenavrhol. Do solivaru sa chystám už roky, snáď toto leto to už výjde, Sigord poznám, pár krát som tam stanoval (len už to bolo dávno), za pridanie stojí aj s kúpaliskom, či v zime veľkým prírodným klziskom alebo možnosťami turistiky po okolí. A aj zoo a Tokajík, ešte máte nejaké ďalšie tipy? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *