Praha – 30 miest, ktoré v Prahe musíte navštíviť!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

8. Pražský hrad

Najväčší hradný komplex na svete, UNESCO pamiatka, symbol českého štátu, najvýznamnejšia a najnavštevovanejšia pamiatka v Čechách. To je, samozrejme, Pražský hrad. Je neprehliadnuteľný, viditeľný z každého kúta mesta. Okolo neho je množstvo všeliakých uličiek, ktoré si treba prejsť, jedným z top ciest na hrad, ktorý odporúčam, je Jelení příkop (momentálne zatvorený pre rekonštrukciu).

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Komplex obsahuje niekoľko záhrad, palácov, námestí a cirkevných stavieb. Ak ho chcete vidieť celý, budete potrebovať určite jeden celý deň. Základné vstupné do všetkých prístupných častí je 900,-Kč (Okruh A + Okruh C + veža katedrály sv. Víta). Viac info o hrade a cenách nájdete TU. Tak ako všetky časti Prahy, tak aj Pražský hrad odporúčam navštíviť v skorých ranných hodinách. Ja som tak v jeho areáli bol celkom sám!

Pražský hrad, Praha

Pražský hrad, Praha

9. Katedrála sv. Víta – Pražský hrad

Medzi budovami obrovského komplexu Pražského hradu nájdete všetky architektonické štýly predošlého tisícročia.

A dominantou hradu ale aj celej Prahy je Katedrála sv. Víta, ktorá je miestom odpočinku mnohých českých kráľov a je domovom českých korunovačných klenotov. Vidieť ju zo všetkých strán mesta!

Katedrála sv. Víta, Praha

Katedrála sv. Víta, Praha

10. Zlatá ulička – Pražský hrad

Malé domčeky môžete vidieť v Zlatej uličke – jednej z najnavštevovanejších častí Pražského hradu, ktorá je zároveň jedno z najmalebnejších miest v Prahe!

Jeho krása priťahovala a inšpirovala množstvo spisovateľov a výtvarných umelcov, dokonca tu žil spisovateľ Franz Kafka. Určite si ju nenechajte újsť!

Zlatá ulička, Praha

Zlatá ulička, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.