Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

14. Petřín – vyhliadková veža a park

Najlepší výhľad na celú Prahu je určite z Petřína. Ideálne z vyhliadkovej veže ale aj z jej okolia. Na Petřín sa dostanete peši od Pražského hradu, alebo cez Záhradu Kinských alebo pozemnou lanovkou z Újezdu, ktorá je súčasťou MHD. Petřín je kopec plný záhrad a ovocných stromov, ale aj zaujímavých turistických atrakcií a rôznych výhľadov.

Rozkvitnutá ružová záhrada je fakt pôsobivá a voňavá! Deti se vyřádí v zrkadlovom bludisku a tým starším sa určite bude páčiť v Štefánikovej hvezdárni. Petřín je vhodný aj na celodenný výlet.

Ruže na Petříne, Praha

Ruže na Petříne, Praha

15. Malá Strana

Pod hradom a Petřínom je časť Prahy nazývaná Malá Strana. Ak chcete zažiť poriadne schody do metra, tak Malostranská je asi tou najlepšou stanicou!

Okrem metra sa tu však nachádzajú všeliaké uličky, hospody, záhrady a miesta, odkiaľ sa dajú vychutnať tie najkrajšie pohľady na Vltavu a Karlov most. Obľúbeným miestom turistov sú Čůrající postavy a najužšia ulička v Prahe! A mojim najobľubenejším miestom s výhľadom na Karlov most mimo ruchu mesta bolo tu: https://en.mapy.cz/s/jojanonuzo

Malá Strana, Praha

Malá Strana, Praha

16. Valdštejnská záhrada

Valdštejnská záhrada je nádherná záhrada – oáza kľudu uprostred ruchu veľkomesta s nádhernými budovami, sochami, jazierkom a fontánami, pávmi, voliérov so sovami, či krápnikovou stenou.

Otvorená pre verejnosť je denne od apríla do októbra a vstup je zdarma. Určite ju musíte navštíviť!

Valdštejnská záhrada, Praha

Valdštejnská záhrada, Praha

17. Vojanovy sady

Hneď vedľa Valdštejnskej záhrady sa v samom srdci Prahy nachádza ďalšia oáza kľudu a pokoja – Vojanovy sady. Nádherná záhradka s jazierkom, detským ihriskom, kaplnkami, kvetmi, pávmi… kde je väčšinou iba pár ľudí je vhodným miestom pre tých, ktorí sa potrebujú vytratiť z ruchu veľkomesta.

Záhradka je otvorená denne zdarma a celoročne!

Vojanovy sady, Praha

Vojanovy sady, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.