Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

4. Staroměstské náměstí

Ďalšou povinnou zastávkou v každom ročnom období a najmä počas Veľkej Noci či Vianoc je Staroměstské náměstí. Tu máte hneď niekoľko nádherných pamiatok, prechádzať ich môžte aj celý deň!

Nádherná Praha a Pražský hrad!

V Prahe nenájdete staršie ani významnejšie námestie a je určite jedným z najkrajších na svete! Tak nie aby ste ho obišli! Choďte len tam kam idú všetci. 🙂

Staroměstské náměstí, Praha

Staroměstské náměstí, Praha

Hotel Cerny Slon, Praha

Hotel Cerny Slon, Praha

5. Staroměstské náměstí – Chrám Matky Boží před Týnem

Chrám Matky Boží před Týnem je asi najikonickejší kostol v Prahe. Národná kultúrna pamiatka zo 14. storočia, ktorá nesmie chýbať na žiadnej vianočnej pohľadnici z Prahy.

Vstupné do tohto gotického kostola je dobrovoľné.

Staroměstské náměstí - Chrám Matky Boží před Týnem, Praha

Staroměstské náměstí – Chrám Matky Boží před Týnem, Praha

6. Staroměstské náměstí – Orloj a Staroměstská radnice

Praha má jedno miesto, kde stoja davy turistov každú hodinu už 600 rokov a čakajú na veľkolepé predstavenie unikátnych hodín, ktoré ako jediné na svete ukazujú babylonský aj staročeský čas, polohu Slnka, fázu Mesiaca, astronomické cykly a sviatky kresťanského kalendára.

Smrtka na pražskom orloji vám tu pekne zazvoní. A po predstavení si môžte vychutnať pohľady z veže Staroměstskej radnice, sú, ako z každej pražskej veže, nádherné! Základné vstupné je 250,- Kč

Staroměstské náměstí - Orloj a Staroměstská radnice, Praha

Staroměstské náměstí – Orloj a Staroměstská radnice, Praha

7. Staroměstské náměstí – Kostel sv. Mikuláše

Na Staromáku je aj nádherný barokový Kostel sv. Mikuláše. Vstup je tu zdarma, ak v ňom práve nie je koncert. Postavený bol v prvej polovici 18. storočia a vďaka unikátnej akustike si tu môžte vychutnať aj koncert, ktorý tu v sezóne apríl-november prebieha denne o 17:00 a 20:00.

Je krásny zvonku, ale ešte krajší zvnútra, tak nie aby ste ho len tak obišli!

Staroměstské náměstí - Kostel sv. Mikuláše, Praha

Staroměstské náměstí – Kostel sv. Mikuláše, Praha

8. Pražský hrad

Najväčší hradný komplex na svete, UNESCO pamiatka, symbol českého štátu, najvýznamnejšia a najnavštevovanejšia pamiatka v Čechách. To je, samozrejme, Pražský hrad. Je neprehliadnuteľný, viditeľný z každého kúta mesta. Okolo neho je množstvo všeliakých uličiek, ktoré si treba prejsť, jedným z top ciest na hrad, ktorý odporúčam, je Jelení příkop (momentálne zatvorený pre rekonštrukciu).

Komplex obsahuje niekoľko záhrad, palácov, námestí a cirkevných stavieb. Ak ho chcete vidieť celý, budete potrebovať určite jeden celý deň. Základné vstupné je 250,-Kč dospelí, resp. 500,-Kč rodina. Viac info o hrade a cenách nájdete TU. Tak ako všetky časti Prahy, tak aj Pražský hrad odporúčam navštíviť v skorých ranných hodinách. Ja som tak v jeho areáli bol celkom sám!

Pražský hrad, Praha

Pražský hrad, Praha

9. Katedrála sv. Víta – Pražský hrad

Medzi budovami obrovského komplexu Pražského hradu nájdete všetky architektonické štýly predošlého tisícročia.

A dominantou hradu ale aj celej Prahy je Katedrála sv. Víta, ktorá je miestom odpočinku mnohých českých kráľov a je domovom českých korunovačných klenotov. Vidieť ju zo všetkých strán mesta!

Katedrála sv. Víta, Praha

Katedrála sv. Víta, Praha

10. Zlatá ulička – Pražský hrad

Malé domčeky môžete vidieť v Zlatej uličke – jednej z najnavštevovanejších častí Pražského hradu, ktorá je zároveň jedno z najmalebnejších miest v Prahe!

Jeho krása priťahovala a inšpirovala množstvo spisovateľov a výtvarných umelcov, dokonca tu žil spisovateľ Franz Kafka. Určite si ju nenechajte újsť!

Zlatá ulička, Praha

Zlatá ulička, Praha

11. Pražská ZOO

Praha sa pýši jednou z najváženejších a najviac obdivovaných zoologických záhrad na svete. Pražská zoo každý rok vyhráva nejaké ocenenie a umiestňuje sa v rebríčku najlepších zoologických záhrad na svete.

Celú ju za jeden deň asi ani neprejdete. Po Pražskom hrade je druhou najnavštevovanejšou atrakciou v Čechách, ale všetci tí turisti sa tu bez problémov zmestia. Založená bola v roku 1931 a dnes je pre verejnosť otvorená denne za základné vstupné 250,-Kč. Viac info: zoopraha.cz

Údolie slonov, Zoo Praha

Údolie slonov, Zoo Praha

12. Botanická záhrada

Aj Botanická záhrada je nádherná, hlavne jej japonská časť. Môžte sa tu kochať úžasnými výhľadmi na Prahu a hlavne Trojský zámok so záhradami.

Botanickú záhradu nájdete vedľa zoologickej záhrady a okrem ich hlavnej vonkajšej expozície musíte navštíviť aj tropický Sklenník Fata Morgána! Vstupné do oboch expozícií je 150,-Kč (Viac na botanicka.cz)

Botanická záhrada, Praha

Botanická záhrada, Praha

13. Sklenník Fata Morgána

Tropický Sklenník Fata Morgána patrí pod Botanickú záhradu ale dá sa navštíviť aj samostatne. Nachádza sa mimo jej areál. Jedná sa o modernú stavbu zapustenú do skaly s expozičnou plochou o rozlohe 1750 m2, ktorá svojim originálnym riešením robí z Faty Morgany európsky unikát.

Všetky časti expozície sú pretkané cestičkami pre návštevníkov s celkovou dĺžkou 225 metrov. Expozície sú doplnené vodnými prvkami, jazierkami a vodopádmi. Medzi najatraktívnejšie patrí 4m hlboké jazero a 6 metrov vysoký vodopád. https://mapy.cz/s/goguhomole

Sklenník Fata Morgana, Botanická záhrada, Praha

Sklenník Fata Morgana, Botanická záhrada, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *