Praha – 30 miest, ktoré v Prahe musíte navštíviť!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

11. Pražská ZOO

Praha sa pýši jednou z najváženejších a najviac obdivovaných zoologických záhrad na svete. Pražská zoo každý rok vyhráva nejaké ocenenie a umiestňuje sa v rebríčku najlepších zoologických záhrad na svete.

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Celú ju za jeden deň asi ani neprejdete. Po Pražskom hrade je druhou najnavštevovanejšou atrakciou v Čechách, ale všetci tí turisti sa tu bez problémov zmestia. Založená bola v roku 1931 a dnes je pre verejnosť otvorená denne za základné vstupné 200,-Kč. Viac info: zoopraha.cz

Údolie slonov, Zoo Praha

Údolie slonov, Zoo Praha

12. Botanická záhrada

Aj Botanická záhrada je nádherná, hlavne jej japonská časť. Môžte sa tu kochať úžasnými výhľadmi na Prahu a hlavne Trojský zámok so záhradami.

Botanickú záhradu nájdete vedľa zoologickej záhrady a okrem ich hlavnej vonkajšej expozície musíte navštíviť aj tropický Sklenník Fata Morgána! Vstupné do oboch expozícií je 150,-Kč (Viac na botanicka.cz)

Botanická záhrada, Praha

Botanická záhrada, Praha

13. Sklenník Fata Morgána

Tropický Sklenník Fata Morgána patrí pod Botanickú záhradu ale dá sa navštíviť aj samostatne. Nachádza sa mimo jej areál. Jedná sa o modernú stavbu zapustenú do skaly s expozičnou plochou o rozlohe 1750 m2, ktorá svojim originálnym riešením robí z Faty Morgany európsky unikát.

Všetky časti expozície sú pretkané cestičkami pre návštevníkov s celkovou dĺžkou 225 metrov. Expozície sú doplnené vodnými prvkami, jazierkami a vodopádmi. Medzi najatraktívnejšie patrí 4m hlboké jazero a 6 metrov vysoký vodopád. https://mapy.cz/s/goguhomole

Sklenník Fata Morgana, Botanická záhrada, Praha

Sklenník Fata Morgana, Botanická záhrada, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.