Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

18. Prašná brána a Obecní Dům

Počas môjho 8 ročného pobytu v Prahe som si v jeden deň mohol užiť firemnú akciu v Obecním domě… A že zážitok to bol nezabudnuteľný to asi ani nemusím písať. Bohužiaľ sme tam boli iba raz.

Obecní Dům spolu s Prašnou bránou tvorí dvojicu nádherných stavieb. Prašná brána je jednou z pražských veží, z ktorej si môžte užiť unikátne výhľady. Vstupné: dospelí: 225 Kč; znížené vstupné: 150 Kč; rodinné vstupné: 520 Kč

Prašná brána a Obecní Dům, Praha

Prašná brána a Obecní Dům, Praha

19. Václavské náměstí (Václavák)

Václavské náměstí, známe ako Václavák, je po Karlovom námestí druhé najväčšie námestie v Čechách. Tu sa dejú všetky dôležité demonštrácie, protesty, robia oslavy, či iné zhromaždenia.

Václaváku dominuje historická budova Národného múzea a jazdecká socha sv. Václava. Videl som toto námestie už aj na čiernych zoznamoch, ale navštíviť Prahu a vyhnúť sa Václaváku… veď to sa ani nedá.

Václavské náměstí (Václavák), Praha

Václavské náměstí (Václavák), Praha

20. Národní múzeum

Ako som spomínal vyššie, Národní múzeum je dominantným prvkom Václavského námestia. Vo vnútri budovy však na vás čaká úplne nová prírodovedecká expozícia Zázraky evolúcie – jedna z najmodernejších prírodovedeckých expozícií v Európe s najznámejším exponátom Národného múzea, kostrou vráskavca myšok a ďalšími 1500 unikátnymi predmetmi.

Národní múzeum má ešte ďalšie budovy s množstvom ďalších expozícií, ktorými sa môžte pretĺkať asi aj týždeň či dlhšie… https://mapy.cz/s/pupucukeve

Národní múzeum, Praha

Národní múzeum, Praha

21. Státní opera

Nádhernú budovu Štátnej opery miniete veľmi ľahko, pritom stojí minimálne za pohľad (a určite aj za návštevu). Pohľad na ňu je dobrý od cesty na Washingtonovej ulici, od koňa na Václaváku sa sem dostanete ak pôjdete smerom na železničnú stanicu po zmienenej ulici.

Ja som ju roky obchádzal a keď som potom na ňu náhodou narazil, neveril som vlastným očiam, že som o nej nevedel… https://en.mapy.cz/s/popozodeta

Státní opera, Praha

Státní opera, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.