Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

Praha stovežatá, nádherné srdce Európy, matka miest, zlatá Praha, perla miest, kamenný sen, či mnoho ďalších prívlastkov o Prahe určite nájdete. Praha je vskutku nádherná a podľa mňa jej konkurujú iba Benátky. A čo by to bol za blog o cestovaní keby v ňom Praha, naše hlavní město, chýbala? Keďže som mal to šťastie žiť v Prahe 8 rokov, a prešiel som ju krížom krážom niekoľko krát, a býval na ôsmich rôznych miestach, zhruba viem, čo tam majú pekné a čo sa oplatí vidieť!

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Poďme sa teda pozrieť na najkrajšie miesta Prahy, ktoré určite musíte navštíviť. Nedá sa ich všetky vidieť v jeden deň, ani za dva ale taký aktívny týždeň so svalovkou v nohách by už stačiť mohol. No ak nestihnete všetko, ešte stále sa sem na nejaký ten ďalší deň, či týždeň môžte opäť vrátiť, je tu toho fakt hodně!Booking.com

Praha – čo musíte vidieť a návštíviť!

Keďže česky všetci dobre rozumieme, všetky názvy miest ponechávam v českom jazyku, tak ako ich v Prahe volajú. Tento výlet po Prahe tak aspoň bude viac autentický. 🙂

1. Karlův most

Výlet Prahou sa dá začať kdekoľvek, ale je tu jedno miesto, o ktorom to platí obzvlášť! Na najstarší most v Prahe – Karlův most by ste mali bežať hneď ráno, kým ešte všetci spia, alebo čakajú na hotelové raňajky.

Vtedy má totiž Karlův most unikátnu atmosféru. Neskôr už takú nezažijete, turisti sa tu začnú valiť hneď po raňajkách a most bude preplnený až do skorých ranných hodín (kým nepôjdu zase na raňajky 🙂 ). I keď aj to množstvo ľudí dáva mostu šmrnc.

Karlov most, Praha

Karlov most, Praha

Hotel Certovka, Praha

Hotel Certovka, Praha s výhľadom na Karlov most

2. Karlův most – Staromestská mostecká věž

Jednu z najpôsobivejších a najfotogenickejších stavieb na svete nájdete práve na Karlovom moste. Staromestská mostecká věž je otvorená pre verejnosť a okrem pohľadu na ňu sú krásne pohľady aj z nej, oplatí sa vyšlapať 138 schodov.

Je tu iba zlomok turistov z Karlovho mosta, takže je veľká šanca, že sa tu tlačiť nebudete. Vstupné je 150,- Kč. E-vstupenka vás výjde lacnejšie: https://tickets.colosseum.eu/pct/standard/Hall/Index/1811995/

Karlův most - Staromestská mostecká věž - výhľad z veže, Praha

Karlův most – Staromestská mostecká věž – výhľad z veže, Praha

Staromestská mostecká věž, Praha

Staromestská mostecká věž, Praha

3. Karlův most – Malostranské mostecké věže

Aj na opačnej strane Karlovho mosta sú veže – volajú sa Malostranské mostecké věže a tvoria vstupnú bránu na Malú stranu. Jedna z nich (tá vyššia) je tiež otvorená pre verejnosť! Výhľady na hrad i staré mesto nad Vltavou sú úchvatné!

Základné vstupné je 150,-Kč.

Karlův most - Malostranské mostecké věže - pohľad z veže, Praha

Karlův most – Malostranské mostecké věže – pohľad z veže, Praha

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *