Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

26. Rašínovo nábřeží

Medzi jedny z mojich najobľúbenejších miest v Prahe patrilo aj Rašínovo nábřeží, resp. Náplavka. Bol tu vždy relatívny kľud a ticho, dalo sa tu posedieť, kŕmiť labute, chvíľu oddýchnuť a pozorovať lode ako sa premávajú pod Pražským hradom.

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Každú sobotu sa tu konajú farmárske trhy a počas roka niekoľko zaujímavých akcií.

Rašínovo nábřeží, Praha

Rašínovo nábřeží, Praha

27. Vyšehrad

Vyšehrad u nás vždy patril k oddychovým pražským výletom. Vybrali sme sa sem vždy keď už sme mali po krk davov ľudí a bol u nás vždy zárukou pohodovej celodennej prechádzky a pohody.

Okrem toho poskytuje nádherné výhľady na Vltavu a celé mesto, vrátane Pražského hradu. Vstupné sa neplatí a dostanete sa sem metrom cez stanicu s rovnakým názvom Vyšehrad.

Vyšehrad, Praha

Vyšehrad, Praha

28. Vrtbovská záhrada

Praha je naozaj zelené mesto a má množstvo väčších či menších parkov a záhrad. Vrtbovská záhrada patrí k tým najmenším ale zároveň aj najkrajším.

Spolu s ďalšími tromi barokovými záhradami – Vratislavská, Schönbornská a Lobkowická, situovanými na svahu Petřína, je považovaná za jednu z najvýznamnejších a najkrajších barokových záhrad v Prahe! Záhrada je otvorená denne od apríla do októbra a základné vstupné je 70, -Kč.

Vrtbovská zahrada, Praha, Česká republika

Vrtbovská zahrada, Praha, Česká republika

29. Záhrada Kinských

Tak túto záhradu sme z nejakých neznámych dôvodov dlhé roky ignorovali než sme si k nej náhodou našli cestu. A bolo to šťastie! Pretože Záhrada Kinských je nádherná.

Vodopádiky, jazierka, fontánky, sošky, pieskovcové skaly, kačky, ihriská, dokonca drevený pravoslávny karpatský kostolík z dedinky od Mukačeva na Ukrajine, ktorý bol v pôvodnej dedinke Velyki Lučky postavený už v 17. storočí a v polovici 20. storočia rozobratý a presťahovaný práve sem, do Prahy (kostolík bohužiaľ nedávno zhorel 🙁 ). Vstup do záhrady je zdarma!

Drevený kostolík, Záhrada Kinských, Praha, Česká republika

Drevený kostolík, Záhrada Kinských, Praha, Česká republika

30. Tančící dům

K modernej architektúre v Prahe (ale ani v iných mestách) nemám veľmi pochopenie, pravdou však je, že Tančící dům si chodí fotiť snaď každý, kto zavíta do Prahy.

Určite sa jedná o neprehliadnuteľnú stavbu, ktorá roztancováva nábrežie Vltavy už od roku 1996. Jeho veže majú pripomínať postavy tanečníkov Ginger Rogersovú a Freda Astaira. No neviem, mne to nič nepripomína…

Tančící dům, Praha, Česká republika

Tančící dům, Praha, Česká republika

Tak zatiaľ tu máme týchto top miest, ktoré v Prahe musíte navštíviť! Nádherných miest je ale v tomto meste oveľa viac, budem ich tu postupne pridávať, predpokladám, že takých 100 by ich tu mohlo byť, čo poviete. 🙂 Ak Prahu poznáte a vaše top miesto tu chýba, dajte mi dole nejaký komentár a ja ho sem pridám!

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *