Praha – 40 miest, ktoré musíte navštíviť v Prahe a jej okolí!

Praha - miesta, ktoré musíte návštíviť!

Praha a pivo – Kam v Prahe na pivo

V Prahe nájdete skvelé pivo na každom kroku, no je tu pár hospod kam sa oplatí ísť aj kvôli zážitkom. Mne najviac vyhovovali tieto:

Nádherná Praha a Pražský hrad!

31. U Pinkasů

Spomínané vo filme Adela ještě nevečeřela slávnym úrivkom, ktorý som tu počul snáď 100x: „A to jsme ještě nebyli U Pinkasů… Tam je výčepní, ten to pivo úplně hejčká!“ Nebolo to úplne naše najobľúbenejšie miesto na pivo ale už len kvôli tejto vete malo neskutočnú atmosféru. 🙂

upinkasu.cz

32. U Fleků

Pivovar a reštaurácia U Fleků má v Prahe tiež dlhú históriu a prídu sem snáď všetci, ktorí do Prahy zamieria. Je to asi najznámejšia pivnica v Prahe, pivo sa tu varí už vyše 500 rokov.

ufleku.cz

33. U Vejvodů

U Vejvodů si musíte dať tankovú plzničku a pečené koleno. Sem sme chodili často a žiadna ďalšia návšteva Prahy nebude o túto hospodu ukrátená. Priestory tu majú veľkorysé, dobre sa tu porozprávate a pivo tu čapujú jedno za druhým.

restauraceuvejvodu.cz

34. Lokál Dlouhá

Lokál Dlouhá v ulici Dlouhá je perfektným miestom na tankovú plzničku a jaternicu s kyslou kapustou, horčicou, chrenom a chlebom. V centre ide o jednu z najobľúbenejších hospod.

Zvykol som si tu dávať podpultovku – jaternicu s kyslou kapustou, horčicou a chrenom… Skúste to, je to mňamka! 🙂

Lokál Dlouhá

35. Brasileiro Slovanský dům

Ak patríte k veľkým gurmánom, určite by ste mali zájsť do all you can eat reštaurácie Brasileiro. Čaká vás tu poriadna dávka tých najlepších steakov pečených priamo na drevenom uhlí, ale aj iných gurmánskych špecialít.

Budete sa tu cítiť ako v Brazílii ale nájdete tu napríklad aj sushi.

Praha a okolie – Kam na výlet v okolí Prahy

36. Aquapalace Praha – najväčší aquapark v ČR

Najväčší aquapark v Čechách nájdete na okraji Prahy, v obci Čestlice. Aquapalace Praha ponúka veľký vodný a saunový svet s 21 tobogánmi a šmýkalkami, vrátane divokej rieky či morských vĺn.

Saunový svet sa pýši fínskou saunou, bylinnou a zrubovou saunou, vulkán saunou, brezovou saunou, biosaunou a zemnou saunou. Prídu si tu na svoje nielen deti ale i dospelí. https://www.aquapalace.cz/

Aquapalace Praha

Aquapalace Praha

37. Průhonický park a zámek

Neďaleko od Prahy je nádherná vesnička Průhonice, ktorá ukrýva jeden z českých UNESCO pokladov a to Průhonický park a zámok. Je to obľúbené miesto svadobčanov ale i všetkých, ktorí túžia po romantických precháczkach nádherným udržiavaným parkom s jazierkom a lesíkom.

Je to oáza kľudu a pokoja, takže ak potrebujete na chvíľu utlmiť pražský hluk a zhon, toto je jedno z najlepších miest.

Průhonický park a zámek

Průhonický park a zámek

38. Hrad Karlštejn

Asi najznámejší český hrad by nemal chýbať medzi navštívenými miestami v Prahe a okolí. Na Hrad Karlštejn je najlepšie ísť vlakom, stanica je rovno pod hradom. Odtiaľ vedie na hrad niekoľko cestičiek, za mňa môžem odporúčať cestu dlhšiu cez lúky, odkiaľ je na hrad najkrajší výhľad.

V Čechách je ale niekoľko stoviek ďalších nádherných hradov a zámkov, ktoré môžte navštíviť. Môj výber je v tomto zozname: České Hrady a Zámky – 60 krásnych hradov a zámkov v Čechách, ktoré musíte navštíviť!

Hrad Karlštejn

Hrad Karlštejn

39. Zábavný park Mirakulum, Milovice

Zábavný park Mirakulum je od Prahy vzdialený len 35km, v obci Milovice, po diaľnici na Mladú Boleslav sa sem dostanete za menej ako pol hodinu.

Na 12 hektároch plochy tu nájdete množstvo zábavy, hier ale aj náučných či športových programov. Je tu aj vodný svet, hrad Mirakulum, lesné mestečko, obrovské trampolíny a hojdačky. Je to garancia zábavy pre všetky vekové kategórie.

Zábavný park Mirakulum

Zábavný park Mirakulum

40. Posázavská stezka

Posázavská stezka je známym turistickým chodníčkom okolo rieky Sázava, južne od Prahy. Ponúka nádherne výhľady do prírody. Môžte na ňu nastúpiť v obci Pikovice, alebo ju aj splaviť na rafte, či kánoe.

Sázava je obľúbenou riekou vodákov, je kľudná a vhodná aj na splavovanie s deťmi.

Posázavská stezka

Posázavská stezka

Praha, hlavné mesto Českej republiky, je mesto s tisíckami veží a pôvabným miešaním histórie, kultúry a šarmu. Ležiaca pozdĺž brehov rieky Vltavy, Praha sa môže pochváliť bohatou históriou, ktorá siaha až do 8. storočia. To činí z tejto pôvabnej destinácie jeden z najžiadanejších cestovných cieľov v Európe.

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. Alena píše:

    Výstaviště Holešovice, Divoká Šárka, Loreta, Nový svět

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.