Aquaparky, kúpaliská, vodné nádrže na Východnom Slovensku – 26 tipov na super kúpanie!

Thermal Park Vrbov

Aj Východné Slovensko má aquaparky, dobré kúpaliská ale i prírodné vodné plochy, nádrže kde sa v letných dňoch môžte schladiť. Tie maďarské alebo poľské sú väčšinou lacnejšie, väčšie, ale sú predsalen ďalej… Naše aquaparky a kúpaliská sú u nás, máte ich bez cestovania.

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Pripravil som zoznam aquaparkov, kúpalísk a vodných nádrží na Východnom Slovensku, ktoré by ste mali vyskúšať!

Aquaparky a kúpaliská na Východnom Slovensku

1. Thermalpark Šírava

Keďže sme doteraz veľmi neboli na kúpanie, toto je jedno z mála aquaparkov, ktoré som navštívil. A bol som milo prekvapený, spokojný a po odchode aj dostatočne oddýchnutý, vykúpaný. Thermalpark Šírava má morské vlny, šmýkalky, rieku s vodotryskami, relaxačný bazén s perličkami, vonkajšie termálne bazény s horúcou vodou a aj plavecký bazén.

Oddychovať môžte v interiéri aquaparku, ale aj vonku, všade máte výhľad na neďalekú Zemplínsku šíravu. Saunový svet je prístupný pre 18+ a majú tu fínsku, bylinkovú, infra aj parnú saunu a množstvo ďalšieho, čo je dnes vo wellness možno aj nadštandart.

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava

Thermalpark Šírava

2. Aquacity Poprad

Ak ste pod Tatrami, vhod vám isto príde celoročne otvorený svet zábavy, relaxu a oddychu – Aquacity Poprad. S 13 bazénmi a termálnou vodou s teplotou od 28°C do 38°C, tobogánmi a so stovkami ďalších vodných atrakcií sa tu určite nudiť nebudete.

Komu by sa tu nepáčilo s takým krásnym výhľadom na Tatry… Je tu aj ceremoniálna fínska sauna, bylinková sauna, parná sauna, eukalyptová sauna, soľná sauna, tatranská infrasauna a množstvo ďalších wellness prvkov pre vaše telo!

Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

Aquacity Poprad

3. Thermal Park Vrbov

Thermal Park Vrbov je tu už pekných pár desaťročí. Kúpalisko s geotermálnou vodou láka návštevníkov z Tatier ale i Slovenského raja celoročne.

Kúpalisko je blízko Popradu, Kežmarku, i Levoče a vďaka teplote vody od 28°C do 38°C si so zimou starosti robiť vôbec nemusíte. 2 detské bazény, plavecký bayén, relaxačný bazén, sedací bazén, prieplavový bazén, tobogán a mnoho ďalšieho!

Thermal Park Vrbov

Thermal Park Vrbov

Thermal Park Vrbov

4. Aquapark Lipany

Asi najnovší aquapark na Východnom Slovensku je v Lipanoch. Aquapark Lipany sľubuje kopec zábavy a geotermálnu minerálnu vodu z miestneho vrtu. Zatiaľ si v tomto aquaparku môžte užívať šmýkalky a tobogány a vonkajšie bazény s teplotou vody 32-36°C.

V príprave však je aj wellness centrum a vnútorné bazény.

Aquapark Lipany

Aquapark Lipany

Aquapark Lipany

5. Aquapark Delňa, Prešov

Aquapark Delňa v Prešove je celoročne otvorené kryté kúpalisko s wellness centrom. V interiéri sa nachádza relaxačný bazén s vírivkami a masážnymi triskami, jacuzzi a plavecký bazén, šmýkalka a tobogán a tiež detský bazén.

Pri bazénoch je aj bar s občerstvením a oddýchnuť si môžte na lehátkach. Wellness centrum je počas letných mesiacov zatvorené, inak sú k dispozícii fínske sauny, parné sauny s esenciami, infra sauna a Kneippov kúpeľ.

Aquapark Delňa, Prešov

Aquapark Delňa, Prešov

Aquapark Delňa

6. Plaza Beach, Solivar, Prešov

Neďaleko Delne je v Prešove ďalšie kúpalisko – Plaza Beach, Solivar. Toto kúpalisko si určite nenechajte újsť, v štýle Gaudího a medzi palmami sa budete cítiť ako v inom svete.

Je tu šmýkalka, počet návštevníkov je výrazne obmedzovaný, preto sem príďte čo najskôr ráno, môže sa stať, že vás nepustia okúpať sa!

Plaza Beach, Solivar, Prešov

Plaza Beach, Solivar, Prešov

Plaza Beach, Solivar

7. AQUARUTHENIA, Svidník

AQUARUTHENIA – Vodný svet Svidník má pre nás pripravené celoročne otvorené bazény: rodinný bazén pre deti so šmýkalkami, relaxačný a masážny bazén s teplotou vody 30°C-35°C.

V letnej sezóne (jún – september) sú otvorené aj vonkajšie bazény: plavecký bazén s teplotou vody 24°C-26°C, bazén s umelými vlnami, oddychový bazén, športový bazén, detský bazén so šmýkalkou a tobogán.

AQUARUTHENIA, Svidník

AQUARUTHENIA, Svidník

AQUARUTHENIA, Svidník

8. Aqua Maria Veľaty

Aquapark so slanou morskou vodou v obci Veľaty na Tokaji je najnovším prírastkom do rodiny vodných svetov. Vo wellnese je bazén s led terapiou a vírivkou, fínska a parná sauna, tepidárium, ľadopád, sprcha s vodopádom a odpočinkové ležadlá.

Vonkajšie letné kúpalisko AQUA PLAYA ponúka 25 metrový bazén pre dospelých, bazén s vyhrievanou slanou vodou pre deti a pre najmenších je pripravený detský bazén s vodnou atrakciou.

Aqua Maria Veľaty

Aqua Maria Veľaty

Aqua Maria Veľaty

9. Kúpalisko Rumanová, Košice

Najlepšie kúpalisko v Košiciach je jednoznačne Kúpalisko Rumanová v mestskom parku, neďaleko železničnej stanice. Má plavecký bazén, relaxačný bazén a detský bazén so šmýkalkou.

Areál je obklopený stromami, takže nie je problém si tu nájsť miesto v tieni. Kúpalisko známe pod menom mestská plaváreň tu bolo postavené už v roku 1957.

Mestská plaváreň Košice - kúpalisko Rumanova

Mestská plaváreň Košice – kúpalisko Rumanova

Kúpalisko Rumanová, Košice

10. Bio kúpalisko Levočská Dolina

Resort Levočská dolina ponúka biokúpalisko a rybolov aj pre ľudí, ktorí ryby ešte nikdy nechytali. Sú tu detské ihriská a aj možnosť ubytovania.

V zimných mesiacoch je to hlavné lyžiarske stredisko v okrese!

Bio kúpalisko Levočská Dolina

Bio kúpalisko Levočská Dolina

Bio kúpalisko Levočská Dolina

11. Bio kúpalisko Sninské rybníky

Bio kúpalisko Sninské rybníky sú tiež veľmi obľúbeným kúpaliskom na východnom Slovensku. Súčasťou sú ihriská a kemping s chatkami a miestom pre stany a karavány.

Teplota vody, ktorú uvádzajú na svojich stránkach je však trochu nižšia, 1.augusta 2022 bola 22°C, čo mi príde trochu málo na bežné kúpanie.

Bio kúpalisko Sninské rybníky

Bio kúpalisko Sninské rybníky

Bio kúpalisko Sninské rybníky

12. Kúpalisko Vranov nad Topľou

Aj mestečko Vranov nad Topľou má parádne kúpalisko hodné výjazdu napríklad aj z takých Košíc… Je tu veľký 50m relaxačný bazén a dva detské bazéniky.

Voda je vyhrievaná a vstupné 5,-EUR/dospelý a 3,-/dieťa tiež nenabúra rodinný rozpočet.

AquaBoom Letné kúpalisko Vranov nad Topľou

AquaBoom Letné kúpalisko Vranov nad Topľou

Kúpalisko Vranov nad Topľou

13. Bazény Kaluža, Zemplínska šírava

Okrem Thermalparku Šírava a voľne dostupnej nádrže sa na šírave môžte okúpať aj na kúpalisku v rekreačnom stredisku Kaluža. Je tu veľký relaxačný bazén s dĺžkou 112 metrov, súčasťou ktorého sú aj detské bazény.

Tieto bazény sú len pár metrov od kempu.

Bazény Kaluža

Bazény Kaluža

Bazény Kaluža

14. Bazén v Klokočove

Podobný bazén ako na Kaluži nájdete aj vedľa v obci – v Klokočove. Tiež je 112m dlhý s dvomi detskými bazénmi.

A susedí s kempom, tak vezmite stany a vyrazte!

Bazén v Klokočove

Bazén v Klokočove

Bazén v Klokočove

15. Hotel Vinnay

Na šírave je niekoľko parádnych možností kúpania a wellnessu a jedna z top možností je Hotel Vinnay na brehu Vinianského jazera. Je tu vnútorný bazén s vírivkami a saunami a v roku 2022 bol otvorený aj parádny vonkajší bazénik s vírivkou a masážnou tryskou.

Rovnako aj prostredie je TOP, v tomto hoteli sme strávili týždeň na začiatku letných prázdnin a nemáme čo vytknúť, môžme tento hotel a prostredie len odporúčať!

Hotel Vinnay, Vinianske jazero

Hotel Vinnay, Vinianske jazero

Hotel Vinnay***, Vinianske jazero

16. Kúpalisko Opalex Sigord

Nad Prešovom v Slanských kopcoch je rekreačné stredisko Sigord kde nájdete obľúbené kúpalisko Opalex Sigord. Súčasťou kúpaliska je slovenská reštaurácia s výbornou kuchyňou.

Dá sa tu aj ubytovať a okrem kúpania odtiaľ môžte vyraziť na turistiku do Slanských vrchov, napríklad aj na najvyšší vrch tohto pohoria – Šimonku (1092m)!

Kúpalisko Opalex Sigord

Kúpalisko Opalex Sigord

Kúpalisko Opalex Sigord

17. Kúpalisko Sun Park, Prešov

A v Prešove ešte ostaneme, na Sídlisku 3 je už dlhé roky kúpalisko Sun Park, kam sme sa kedysi dávno chodili kúpať ešte aj z Košíc. Nie je z neho najlepší výhľad (na paneláky) ale bazény sú super a voda tiež.

Okolo neho vedie cyklochodník, ktorý vás povedie z jedného konca Prešova na druhý a ešte ďalej (až kdesi do Lipan), takže kúpanie môžte spojiť aj s bicyklovaním.

Kúpalisko Sun Park, Prešov

Kúpalisko Sun Park, Prešov

Kúpalisko Sun Park, Prešov

18. Letné kúpalisko v Rožňave

Letné kúpalisko v Rožňave môže byť vašim ďalším tipom na trip. Pod palcom to majú Technické služby mesta Rožňava a je otvorené denne od 9:00 – 19.00 hod, v pondelok od 12.00 – 19.00 hod.

Veľa som sa o tomto kúpalisku na webe nedozvedel, ale bazén je veľký 50m, pre rok 2022 tu platia nasledovné ceny: Denné vstupné dospelý – 5 €, Dospelý vstupné po 17.00 – 2,50 €, Denné vstupné deti do 10 r. – 3 €, Deti do 10r. vstupné po 17.00 – 1,50 €

Letné kúpalisko Rožňava

Letné kúpalisko Rožňava

Najlepšie prírodné kúpaliská a vodné nádrže na Východnom Slovensku

19. Zemplínska šírava

Niet väčšieho vodného sveta na Východnom Slovensku ako je naše slovenské more, Zemplínska šírava, o tom niet pochýb. Voda je v posledných rokoch aj pekne čistá, a teplá, vhodná na kúpanie.

Vstup do vody je rôzny v rôznych rekreačných častiach, určite treba vyskúšať všetky možnosti. Také top miesta sú v časti Hôrka pri lodenici odkiaľ odchádza vyhliadková loď (je tu aj bufet), na Medvedej hore pri Penzióne Anima s reštauráciou, slnečníkmi či požičovňou vodných bicyklov, na Kamenci pri Hoteli Glamour, alebo súkromná pláž pri Hoteli Eurobus.

Ak chcete na šírave stráviť dovolenku, tu je mojich pár tipov: Zemplínska šírava – 33 tipov na aktívnu dovolenku pri Slovenskom mori

Zemplínska šírava, Medvedia hora

Zemplínska šírava, Medvedia hora

20. Domaša

Najcepľejša voda v nej aj ľudí je habadej! Aj Prešovský kraj má svoje slovenské more – Domašu. Previezť sa môžte aj vyhliadkovou loďou Bohemia, ktorá sem priplávala až z Prahy.

Najlepšie miesta na kúpanie sú v časti Tíšava, Dobrá a Nová Kelča.

Domaša

Domaša

21. Bukovec, Košice

Kúpaním v pitnej vode sa nemôže pochváliť hocikto. Ale Košičania a okolie áno. V nádrži na Bukovci je kúpanie obľúbené asi odkedy tu nádrž postavili.

Prívod vody do tejto nádrže je z hlavnej nádrže s pitnou vodou pre Košice. Vedľa Bukovca je veľké parkovisko pre autá, takže tu určite budete mať kde zaparkovať (hlavne neparkujte v zákaze, príde vám domov drahý pozdrav od polície). Sú tu aj bufety po oboch stranách nádrže. Čo tu musím vytknúť je predelenie úsekov rôznymi nevkusnými plotmi, takže sa okolo Bukovca ani neprejdete. Určité úseky sú aj spoplatnené.

Bukovec

Bukovec

22. Delňa, Prešov

Na Delni nie je len aquapark ale aj vodná nádrž, ktorá je tiež obľúbeným rekreačným miestom nielen Prešovčanov. Bola postavená už v 50tych rokoch a má veľkorysý obrovský areál, kde si svoje miesto nájde isto každá deka.

Voda je upravovaná a vhodná na kúpanie. Sú tu športové ihriská, aj pingpongové stoly a samozrejme bufety.

Prírodné kúpalisko Delňa

Prírodné kúpalisko Delňa

23. Ružín

Vraj najkrajšia vodná nádrž na Slovensku. A naozaj to okolie je unikátne. Na kúpanie už to nie je také ružové, dokonca sa tu kúpanie ani neodporúča kvôli obsahu rôznych ťažkých kovov a odpadu, ktorý sem privádza rieka Hornád…

Na letný relax je ale Ružín určite vhodný, sú tu reštaurácie, penzióny, bary a aj požičovňa vodných plavidiel.

Ružín

Ružín

24. Letné kúpalisko Makovica

Požiarna nádrž zo 70tych rokov bola v roku 2000 prerobená na letné kúpalisko Makovica. Odvtedy sa voda používa v zime na zasnežovanie lyžiarskeho svahu a v lete na kúpanie.

Na kúpalisko sa vojde 1200 ľudí a bazén je prispôsobený jak pre deti tak pre plavcov. Nájdete ho pri Nižnej Polianke severne od Bardejova a Svidníka.

Letné kúpalisko Makovica

Letné kúpalisko Makovica

Letné kúpalisko Makovica

25. Vinianske jazero

Pri šírave je ešte jedno veľmi známe jazero, ktoré je aj obľúbené medzi dovolenkármi. Sú tu hotely, penzióny, chaty, aj kemping.

Už vyššie v tomto článku bol spomenutý Hotel Vinnay, ktorý hneď pri Vinianskom jazere ponúka aj parádny wellness s vonkajším bazénom. V jazere sa dá kúpať a je tu aj požičovňa vodných bicyklov a lodičiek.

Vinianske jazero a bazén Hotela Vinnay

Vinianske jazero a bazén Hotela Vinnay

26. Palcmanská maša, Dedinky

Ak ste otužilý a potrebujete sa dobre schladiť aj v letných mesiacoch, najstudenšia voda na Slovensku je práve v Palcmanskej maši na Dedinkách.

Je tu nádherné prostredie v srdci Slovenského raja a okrem kúpania tu potom máte obrovské turistické možnosti: Slovenský raj – 21 miest, ktoré musíte navštíviť – Kam na výlet, tipy, turistické trasy, mapy.

Palcmanská maša, Dedinky

Palcmanská maša, Dedinky

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *