Najkrajšie miesta na Slovensku! 45 tipov kam na výlet! Príroda, hrady, zámky, UNESCO

Gombasecká jaskyňa, Najkrajšie miesta na Slovensku 1

 

Východné Slovensko čarovné hrdé, mám ho rád! :)

A nezabudnite dať lajk a prihlásiť na odber ďalších našich videí! :)

Vodné nádrže a jazerá na Slovensku

Medzi obľúbené destinácie na Slovensku patria určite aj vodné plochy, jazerá či vodné nádrže. Na väčšine z nich sú vybudované aj rekreačné zariadenia, aj sem budem postupne tieto miesta pridávať!

42. Liptovská Mara

Liptov pozná každý a samozrejme aj Liptovskú Maru. Táto vodná nádrž je najväčšia na Slovensku a aj preto sa jej hovorí slovenské more. Pri jej vzniku v 70tych rokoch minulého storočia bolo zaplavených 13 obcí a svoje domovy muselo opustiť 4,000 obyvateľov.

Dnes sú na ňu krásne výhľady (z každej strany), pri ktorých môžte stráviť aj celé hodiny. Ale dá sa tu aj kúpať (ak ste trochu otužilejší), člnkovať alebo povoziť na vyhliadkových lodiach a katamaránoch. Na jej brehu je dobrý kemping aj s chatkami. A v okolí množstvo nádherných miest, na objavenie ktorých vám týždeň bude málo! Mapa: https://en.mapy.cz/s/jenebukace

Liptovská mara

Liptovská mara

43. Palcmanská maša

Palcmanská maša je podľa mňa najkrajšia nádrž na Slovensku. Hoci v lete sa tu okúpu len tí najotužilejší – má u nás vždy najchladnejšiu vodu. Okolo nej je ale množstvo krásnych turistických cestičiek do národného parku Slovenský raj, ktoré si vychutnáte v lete aj v zime.

Nezabudnite sa tu povoziť vláčikom po najkrajšej železničnej trati na Slovensku, zájsť do Stratenej (kaňon, Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratenská píla) alebo si požičajte čln alebo vodný bicykel a prejdite sa všetkými kútmi tejto nádhernej vodnej nádrže!

Palcmanská maša, Dedinky

Palcmanská maša, Dedinky

44. Ružín

Ďalšou nádhernou vodnou nádržou na Slovensku je Ružín, hlavne teda vďaka kopcom a lesom, ktoré túto vodnú nádrž bezprostredne obkolesujú. Ružín patrí medzi obľúbené miesta Košičanov a tiež turistov. Okolité kopce totiž poskytujú na vodu nádherné pohľady.

Hlavným turistickým cieľom je vrch Sivec, ale pekné pohľady sú aj z Drienkovej skaly, či iných miest. Pri vode si môžte posedieť v pohostinstve, či reštaurácii (s takýmto výhľadom sa tu sedí a popíja veľmi dobre 🙂 ), alebo si požičať čln, či vodný bicykel. Kúpanie je možné na vlastnú zodpovednosť aj keď sú na internete všeliaké články o ťažkých kovoch vo vode a Hornád sem bohužiaľ neustále prináša nekonečné množstvo odpadu z osád popri jeho toku.

Ružín

Ružín

45. Zemplínska Šírava

Skutočným slovenským morom je však Zemplínska šírava. Rekreačný boom v 80tych rokoch minulého storočia tu šokoval aj samotných predstaviteľov KSČ, ktorí tu potom rýchlo stavali hoteli, kempy a ďalšie rekreačné zariadenia a vybavenie.

Po prevrate v roku 1989 a otvorení hraníc začali všetci húfne chodiť k moru a na Šíravu (aj kvôli zlej vode, či nulových ďalších investícií) zanevreli. Tá potom zažívala ťažké časy, veľa hotelov skrachovalo a ostali z nich až doteraz len opustené monštrá. Našťastie sa situácia mení k lepšiemu a už teraz sa sem turisti začínajú vracať. Leto 2020 je tu vypredané, my sme tu strávili nádherný týždeň, z ktorého sme spravili takéto video: https://youtu.be/muUMW9wOX-0. V jej okolí je množstvo nádherných miest, ktoré musíte navštíviť: Zemplínska šírava – 29 tipov na aktívnu dovolenku pri Slovenskom mori.

Zemplínska šírava

Zemplínska šírava

Ďalšie miesta na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť

Nenechajte si ujsť ani Hrad Krásna hôrka (momentálne žiaľ v rekonštrukcii), mestá Trnava, Prešov, Poprad, Donovaly, Martin, Hrad Devín a ani naše hlavné mesto Bratislavu.

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

3 komentáre

  1. Totomek píše:

    Najlepťí liek na nádchu? Výldet do hôr – seriozne, niet lepšej veci, akú možno pre seba urobiť. Zvlášť odporúčam Karpaty! Parádna atmosféra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.