České Hrady a Zámky – 130 krásnych hradov a zámkov v Čechách, ktoré musíte navštíviť!

Hrad Karlštejn, České hrady

111. Zámok Opočno

Ak chcete vidieť bohatú zbierku obrazov a zbraní, potom by ste mali mať vo svojom bucket liste zámok Opočno. Budete ohromení jeho architektúrou, veľkou knižnicou s 10,000 zväzkami a bohatým starožitným nábytkom.

Nádherná Praha a Pražský hrad!

Zámok Opočno

Zámok Opočno / Herbert Frank from Wien (Vienna), AT, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

112. Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn bol kedysi jedným z najväčších hradov v krajine. Jeho ruiny vás teraz môžu vrátiť do 14. storočia, kedy bol tento hrad založený. Je to miesto, kam každoročne v auguste prichádzajú umeleckí kováči z celého sveta a predvádzajú svoje diela.

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn / Pudelek, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

113. Zámok Kravaře

20 hektárov rozľahlý anglický park s golfovým ihriskom, bohatou štukovou výzdobou, zaujímavými expozíciami a mnohým ďalším nájdete na zámku Kravaře z 18. storočia.

Zámok Kravaře

Zámok Kravaře / Michal Klajban, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

114. Zámok Žinkovy

Neďaleko Plzne nájdete krásny Zámok Žinkovy s pekným parkom, ktorý ho obklopuje. Je vhodný na pikniky aj na niektoré hry. Pri zámku je rybník, kde si môžete prenajať aj loďku.

Zámok Žinkovy

Zámok Žinkovy / Michal Ritter, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

115. Zámok Kunín

Zámok Kunín je barokový zámok z 18. storočia, ktorý sa nachádza na severovýchodnom okraji krajiny a je považovaný za jeden z najcennejších barokových zámkov v okolí.

Zámok Kunín

Zámok Kunín / Jan Polák, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

116. Zámok Šilheřovice

Zámok Šilheřovice je klasicistický palác z 19. storočia, ktorý slúži na vzdelávacie účely, ale aj na bankety, svadby, plesy a iné podujatia. Jeho rozsiahly anglický park je posiaty vzácnymi stromami a je tiež domovom jedného z najväčších golfových ihrísk v krajine.

Zámok Šilheřovice

Zámok Šilheřovice / Michal Klajban, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

117. Zámok Raduň

Len máloktorý zámok sa môže pochváliť takou úžasnou polohou ako Raduňský zámok. Toto pohodlné renesančné sídlo vzniklo v 16. storočí kompletnou prestavbou malej stredovekej pevnosti. K zámku patrí aj rozsiahly lesopark s tromi rybníkmi, pivovarom, sladovňou a usadlosťou.

Zámok Raduň

Zámok Raduň / Jan Valach, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

118. Zámok Stará Ves nad Ondřejnicí

Netradičnú zdobenú fasádu môžete obdivovať v obci Stará Ves nad Ondřejnicí, v ktorej sídli zámok zo 16. storočia. Je jedným z klenotov renesančnej architektúry severnej Moravy a Sliezska.

Zámok Stará Ves nad Ondřejnicí

Zámok Stará Ves nad Ondřejnicí / Pavel Adámek, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

119. Hrad Sovinec

Hrad Sovinec je mohutný hrad postavený v 14. storočí, ktorý slúžil aj ako husitská pevnosť. Teraz je otvorený pre verejnosť od začiatku apríla do konca októbra a koná sa tu viacero podujatí počas celého roka.

Hrad Sovinec

Hrad Sovinec / Lehotsky, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons

120. Hrad Hukvaldy

Zrúcanina hradu Hukvaldy z 13. storočia je jednou z najväčších v strednej Európe a treťou najrozsiahlejšou v Českej republike. Hradný areál je v súčasnosti starostlivo udržiavaný a v letných mesiacoch sa tu koná množstvo koncertov.

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy / Palickap, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Julius Szabo

Tak som sa po čase (8 rokov) vrátil s5 na Slovensko a pre moju lepšiu orientáciu v teréne som si vytvoril túto stránku. Snáď pomôže aj vám lepšie sa zorientovať. Ak chcete viac tipov, mám aj web govisity.com ;)

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Wojtek píše:

  Good job. A website full of inspiration for exploring castles and palaces. I have been trying to visit new places for two years and there is still a lot to see and learn more stories and legends. I am adding my piece to this large collection, maybe someone will be interested in the many photos and encourage them to explore. Best regards, Wojtek.
  https://zwiedzamy-zamki.pl/kraj/Czechy

 2. host píše:

  Ještě malá oprava. Karlštejn není na seznamu UNESCO. Mohou za to stavební úpravy na konci devatenáctého století. Giacomo Casanova nepůsobil na zámku Mnichovo Hradiště, ale Duchcov. Na většině zámku v ČR není muzeum, tedy muzeální expozice, ale klasická zámecká expozice s původním mobiliářem.

 3. host píše:

  Seznam je jistě impozantní. Jenom bych měl možná menší výtku. Na seznamu je spousta staveb, které jsou buď veřejnost nepřístupné, nebo slouží jiným než kulturním účelům. V jednom případě ( Červený Újezd), se ani o památkový objekt nejedná. Na druhou stranu na seznamu chybí mnoho významných památek i první kategorie, například hrad Buchlov, zámky Milotice, Dačice, Boskovice a mnoho dalších. Ale jinak je to dobrá reklama na pamětihodnosti v ČR.

 4. Jozo píše:

  Vdaka za inspirativny clanok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *